Vozy, jejichž rok výroby zasahoval od 20. do 60. let, jely nejprve od deseti hodin seznamovací jízdy. Startovaly u Obecního úřadu v Holíně, cíl byl u bývalé prodejny Jednoty na Prachově. Odpoledne od 14 hodin se jely dvě „ostré jízdy“ na stejné trati.

Silnici uzavřel průjezd vodícího vozidla Škoda 1202 v barvách Veřejné bezpečnosti a vozidel s červeným praporem. Úsek na Prachov byl pro veřejnost znovu otevřen až kolem 16. hodiny.

Poklidný průběh exhibičních jízd narušil pouze drobný incident jednoho z náhodných návštěvníků, který o veteránech vůbec nevěděl a přestože se do cíle co chvíli přiřítil některý ze strojů, snažil se vjet na silnici k Holínu. Mohutné mávání ostatních přihlížejících ho však nakonec vrátilo zpět na parkoviště a k žádnému střetu naštěstí nedošlo.

Muž však evidentně nebyl sám, kdo o akci neměl tušení. Návštěva sice díky vydařenému počasí nebyla špatná, ale přesto byl závod poněkud utajený. „Jízda byla krásná, jen nás moc mrzelo, že neměly propagaci – v Jičíně nebyl jediný plakát,“ řekl jeden z diváků Jan Vít.

I přes tyto drobné vady na kráse se však sobotní setkání veteránů vydařilo a jak se návštěvníci shodli, už teď se těší na příští ročník.

„Věříme, že naše akce v mnohých pamětnících závodů na Prachovském okruhu vyvolala vzpomínky na doby, kdy trať byla celosvětově známa především svým prostředím a atmosférou, která tu vždy vládla,“ dodal Davídek. Ondřej Dufek