Jedná se o druhý běh, který si v harantovském městečku postupně získává vedle červnového Pecka krosu svoji tradici. Závod je určen jak registrovaným, tak i neregistrovaným běžcům všech věkových kategorií. Připraveny jsou tři různě dlouhé tratě. Předškoláci absolvují sto metrů. Zhruba pět set metrů čeká na mladší a starší žáky a žákyně.

Hlavní trať pro dorost, juniory, muže, ženy a veterány měří 1200 metrů. Všechny kategorie startují na náměstí, kde je i prezentace. Hlavní trať stoupá turistickou stezkou směrem k romantickému hradu Pecka, který běžci oběhnou zleva a cíl je pod vstupním mostem do hradu.

Začátek prezentace je v 10 hodin, start první kategorie v 10.30. Start hlavní kategorie proběhne v 11 hodin. Startovné se neplatí. Loňský rekord drží Jiří Čivrný mladší ze Semil a bude jen těžko překonán, neboť jeho hodnota je 2:45,99 minuty. Mezi ženami byla nejrychlejší Jitka Hanušová.

Úvodního ročníku se zúčastnila třicítka závodníků. Zájem o start projevil i reprezentant České republiky pro halové mistrovství světa veteránů, které se uskuteční v roce 2010 v kanadském Vancouveru.

Vyhlášení výsledku s předáním cen se uskuteční po doběhu poslední kategorie na obecním úřadě. Vítězové obdrží poháry, diplomy a drobné ceny jsou připraveny pro první tři v každé kategorii. Závod je rovněž zařazen v termínové listině běhů mimo dráhu.

Hned následující den se koná již 19. ročník pochodu na Krkonošskou vyhlídku, kterou připravuje TJ Harant Pecka ve spolupráci s obecním úřadem. Start je rovněž z náměstí, a to ve 14 hodin. Trasa pochodu měří pět kilometrů a stoupání činí 201 metrů. Každý účastník obdrží speciální pamětní list.⋌ Pavel Vydra.