Organizátoři z OK Reco Sport a Tělovýchovné jednoty Harant Pecka mají silnou podporu peckovské radnice, a tak se Silvestrovský běh stává nejen sportovní, ale také společenskou událostí. Jeho cíl je však prostý – jít si na závěr roku trochu zasportovat před večerními oslavami.

Vloni i při premiérovém ročníku si s hlavní dvanáctisetmetrovou tratí, vedoucí téměř pořád do kopce, nejlépe poradil Jiří Čivrný ze Semil. Počasí si vloni před závody s organizátory zahrálo a při pohledu na zledovatělou trať bylo všem jasné, že traťový rekord zůstane nepokořen.

A jestliže vloni nechyběl na startu Václav Šejbl z Písku, který vzápětí vybojoval na halovém mistrovství světa veteránů v kanadském Vancouveru stříbrnou příčku, při červnovém Pecka krosu zase potěšila organizátory svým startem bývalá česká reprezentantka v běhu na lyžích Blanka Paulů. Vloni dosáhl vítěz Jiří Čivrný (Semily) času 2:48,83 min., druhou kategorii mužů vyhrál František Buřil (Vidochov) a třetí Jiří Čivrný (Liberec).

Prezentace začne na peckovském náměstí od 10 hodin (v případě nepříznivého počasí v přízemí obecního úřadu) a první kategorie odstartuje o půl hodiny později. Hlavní závod mužů, žen a veteránů startuje v 11 hodin. Poté bude následovat slavnostní vyhlášení s předáním cen a diplomů v budově obecního úřadu.

Závod je určen jak registrovaným, tak i amatérským běžcům všech věkových kategorií od předškoláků po veterány. Případné informace na telefonu 604 278 459.⋌ Pavel Vydra