Pořadatelem je oddíl orientačního běhu OK RECO Sport pod záštitou Městyse Pecka a ve spolupráci s místní ZŠ a TJ Harant Pecka. Závod je rovněž součástí seriálu Poháru běžce Českého ráje.

Závody jsou určeny jak registrovaným, tak i amatérským běžcům všech věkových kategorií od předškoláků až po veterány. Nejkratší trať měří 100 metrů, nejdelší, která je určena všem kategoriím juniorů, mužů i žen, 4000 metrů. Prezentace začíná v 15 hodin a první kategorie (předškolní děti) odstartuje v 16.00. Hlavní závod mužů, žen a veteránů odstartuje v 17 hodin.

Při pohledu do výsledkových listin lze vyčíst, že mezi vítěze se zapsali i úspěšná reprezentantka v běhu na lyžích Blanka Paulů, která po letech běžela i vloni a svoji kategorii opět vyhrála, bývalý reprezentant v orientačním běhu Rudolf Ropek, ale i další úspěšní běžci Jaroslav Kalibán, Stanislav Kynčl, Zdeněk Zikmund, nebo současný skokan na lyžích Roman Koudelka.

Vítězem 1. ročníku se stal Jiří Čivrný ze Semil, druhého Radoslav Groh z TJ atletika Dvůr Králové, který časem 15:44,73 stanovil nový rekord trati. A vloni vyhrál časem 16:23,47 Karel Randák ze SKI Jilemnice. ⋌Pavel Vydra