Pořadatelé z OK Reco Sport, Městyse Pecka a TJ Harant Pecka zvou všechny zájemce, pro něž jsou vypsány kategorie od předškoláků až po veterány, od loňska pak i kategorie OPEN, určená příchozím. Prezentace začíná 31. prosince v přízemí obecního úřadu od 10 hodin. První kategorie odstartuje z náměstí na Pecce v 10.30. Pro nejmenší je připravena trať 120 metrů, pro starší 500 metrů a hlavní kategorie dorostenců, mužů, žen a veteránů vede na hrad Pecka a měří 1200 metrů.

Dosavadní tři ročníky poznaly v celkovém pořadí pouze jediného vítěze. Třikrát zvítězil Jiří Čivrný z AC Semily, který je také držitelem traťového rekordu. Vloni zvítězil před Rudolfem Coganem a Františkem Buřilem. Rekord v kategorii žen vytvořila vloni Anna Krátká ze Svitav. Všichni běžci obdrží na slavnostním vyhlášení, které je na programu bezprostředně po doběhu poslední kategorie v budově obecního úřadu, diplom, vítězové pohár a první tři ve všech kategoriích ceny podle možností pořadatelů. Přijďte si zaběhat i v poslední den roku!

Tím sportovní aktivity na Pecce nekončí. Hned druhý den, tedy 1. ledna, se mohou vydat zájemci již po jedenadvacáté na turistický pochod na Krkonošskou vyhlídku. Stavnostní start provede ve čtrnáct hodin osobně paní starostka. ⋌Pavel Vydra