Novopačtí vyhráli nad Bohnicemi

Nová Paka/ Sedm statečných sokolů si poradilo v sobotu s pátým týmem druholigové tabulky Slovanem Bohnice.

4.2.2008

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Laš

Novopačtí basketbalisté, i když oslabeni o několik hráčů základního kádru, tak díky velké bojovnosti spojené s výbornou hrou v prostředních dvou třetinách utkání a taktikou v závěru střetnutí, dokázali porazit velice silný pražský tým.

Sokol Nová Paka – Slovan Bohnice 81:72 (12:15, 30:27, 57:48). Po vedení 4:0 v prvých dvou minutách utkání, to byli basketbalisté hostujícího týmu, kteří nejprve vyrovnali a po jednom úspěšném trestném hodu sokolů ze stavu 5:4, šňůrou jedenácti bodů se ujali vedení o deset (5:15). Sokolové našli v posledních dvou minutách úvodní čtvrtiny ještě dost sil, aby alespoň snížili na pouhé tři body rozdílu. V dalším průběhu utkání domácí basketbalisté naštěstí zapomněli na nešvary provázející je minulá utkání – nevracení se po neúspěšném útoku do obrany, což si také odzkoušeli i při šňůře hostí v prvé desetiminutovce a dvěma šňůrami, nejprve za stavu 12:18 na 19:18 a o minutu později, když na ukazateli svítily číslice 19:20, na 28:20 si vytvořili výchozí osmibodový náskok pro další minuty utkání.

Hosté sice snížili do poločasu na 30:27, ale novopačtí basketbalisté se přesvědčili, že se dá hrát v sedmi i proti kompletnímu celku hostí. Po vyrovnaných prvých čtyřech minutách třetí čtvrtiny, kdy ukazatel signalizoval nerozhodný stav 39:39, se podařilo sokolům, díky výborné hře pod košem soupeřů a následné přesné střelbě, odskočit do vedení 48:41. Hosté sice opět začali zlobit a domácím dovolili do konce tohoto hracího období zvýšit rozdíl o pouhé další dva body, ale devět bodů rozdílu již sokolové v závěrečné desetiminutovce, i když pro pět osobních chyb odešli z palubovky postupně Gottštein a Bajer, udrželi velice taktickou hrou až do závěrečného klaksonu.

Taktika

Družstvo domácích, kterému se nedařila v prvé čtvrtině vůbec střelba, v dalších třech desetiminutovkách našlo výbornou taktiku na obranu hostí. Místo neúspěšné střelby za tři, zakončovalo po vyšachování podkošových hráčů hostí donáškami, kterými se nejvíce prezentoval Sedlák. Hostující obránci zdvojovali obranu na Bajera při jeho pronikání pod koš a on několikrát „půjčil“ balón do vyložené pozice Sedlákovi, který neváhal. Fauly, kterých se hosté dopouštěli, pak novopačtí basketbalisté téměř neomylně trestali. V závěrečné čtvrtině to již byl boj „koš za koš“.

Ke spokojenosti domácích příznivců basketbalu dotáhli sokolové, díky trestným hodům, kterých v tomto hracím období proměnili šestnáct z jedenadvaceti a osmi bodům vstřelených Bajerem a Sedlákem, utkání do vítězného konce. Velmi špatnou trojkovou střelbu domácích dokumentují pouze dvě trojky z ruky nejmladšího výborného novopackého basketbalisty Aleše Peterky, který byl v tomto utkání hnacím motorem týmu. Při rozehře mu velmi dobře pomáhal Jiří Nádvorník senior, jehož přihrávky měly oči a tentokrát, nejen střelecky, předčil i Pavla Korbeláře, se kterým se na postu rozehrávače střídal.

Čísla ze zápisu: Sedlák 31, 11/7, 3, Bajer 17, 11/7, 5, Peterka 12, 2x3, 2/2, 3, Nádvorník 11, 7/7, 3, Korbelář 7, 6/3, 3, Gottštein 2, 0/0, 5, Sekot 1, 2/1, 1. Za hosty nejvíce Musil 14, Trestné hody: 39/27 (69,2%):24/18 (75%). Trojky: 2:2. Fauly: 23:30. Pět faulů: 2:3 (32. Gottštein, 39. Bajer). Utkání řídili Pavel Kuřítka z Trutnova a Pilný z Chlumce n. C. (Míla Pour)

4.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 18 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků OBSLUHA VZV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA VZV, V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: petran@pesl.cz, nebo volejte na tel.: 736 765 905 Ing. Petráň.. Pracoviště: Pesl, spol. s r.o. [857], 507 15 Libuň. Informace: Tomáš Petráň, +420 736 765 905.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři KUCHAŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: KUCHAŘ/-KA, V případě zájmu se dostavte na MěÚ Libáň - během pracovní doby, nebo pište na starosta@mestoliban.cz nebo volejte na tel.: 491 110 613, 774 959 569., Nabízíme: možnost ubytování, stabilní zaměstnání.. Pracoviště: Město libáň, náměstí Svobody, č.p. 36, 507 23 Libáň. Informace: Jaromír Přibyl, +420 774 959 569.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ/-KA NÁKLADNÍ DOPRAVY C+E. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: ŘIDIČ/-KA NÁKLADNÍ DOPRAVY C+E, V případě zájmu pište na e-mail: nabor@job-consult.cz., Třísměnný provoz, ubytování zajištěno. Možno vnitro i MKD, podmínkou ŘP sk. C + E, Vhodné i pro cizince na krátkodobé povolení.. Pracoviště: Balkan consult s.r.o. - pobočka jičín, Hradecká, č.p. 816, 506 01 Jičín 1. Informace: Milan Zavada, +420 737 514 495.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/-ka MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 31. Poznámka: V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: jobs@cscargo.cz, případně volejte na tel.: 724 741 258 Havelka., Požadujeme základní vzdělání, ŘP sk. C+E, praxe v MKD výhodou, profesní průkaz způsobilosti řidiče, kartu do tachografu, psychologické vyšetření. Vhodné pro absolventy, občany EU, cizince na zaměstnanecké karty. Nabízíme PP na dobu neurčitou, náborový příspěvek.. Pracoviště: C.s.cargo a.s. jičín, Hradecká, č.p. 1116, 506 01 Jičín 1. Informace: Jindřich Havelka, +420 724 741 258.

Nadační fond má tři zakladatele

Svátek hudby v Jičíně.
12

Začátek léta s muzikou a tancem

OBRAZEM: V Nové Pace slaví Slunovrat

Nová Paka /FOTO/ - Dopoledne byly na Masarykově náměstí v Nové Pace zahájeny tradiční městské slavnosti, které vyvrcholí večerním programem zakončeným ohňostrojem.

Za znásilnění a zneužití nezletilé sestřenice dostal mladík podmíněný trest

Hradec Králové - Za znásilnění a pohlavní zneužití nezletilé dívky udělil soud 21letému mladíkovi roční podmíněně odložený trest.

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.