Novopačtí basketbalisté, i když oslabeni o několik hráčů základního kádru, tak díky velké bojovnosti spojené s výbornou hrou v prostředních dvou třetinách utkání a taktikou v závěru střetnutí, dokázali porazit velice silný pražský tým.


Sokol Nová Paka – Slovan Bohnice 81:72 (12:15, 30:27, 57:48). Po vedení 4:0 v prvých dvou minutách utkání, to byli basketbalisté hostujícího týmu, kteří nejprve vyrovnali a po jednom úspěšném trestném hodu sokolů ze stavu 5:4, šňůrou jedenácti bodů se ujali vedení o deset (5:15). Sokolové našli v posledních dvou minutách úvodní čtvrtiny ještě dost sil, aby alespoň snížili na pouhé tři body rozdílu. V dalším průběhu utkání domácí basketbalisté naštěstí zapomněli na nešvary provázející je minulá utkání – nevracení se po neúspěšném útoku do obrany, což si také odzkoušeli i při šňůře hostí v prvé desetiminutovce a dvěma šňůrami, nejprve za stavu 12:18 na 19:18 a o minutu později, když na ukazateli svítily číslice 19:20, na 28:20 si vytvořili výchozí osmibodový náskok pro další minuty utkání.

Hosté sice snížili do poločasu na 30:27, ale novopačtí basketbalisté se přesvědčili, že se dá hrát v sedmi i proti kompletnímu celku hostí. Po vyrovnaných prvých čtyřech minutách třetí čtvrtiny, kdy ukazatel signalizoval nerozhodný stav 39:39, se podařilo sokolům, díky výborné hře pod košem soupeřů a následné přesné střelbě, odskočit do vedení 48:41. Hosté sice opět začali zlobit a domácím dovolili do konce tohoto hracího období zvýšit rozdíl o pouhé další dva body, ale devět bodů rozdílu již sokolové v závěrečné desetiminutovce, i když pro pět osobních chyb odešli z palubovky postupně Gottštein a Bajer, udrželi velice taktickou hrou až do závěrečného klaksonu.

Taktika

Družstvo domácích, kterému se nedařila v prvé čtvrtině vůbec střelba, v dalších třech desetiminutovkách našlo výbornou taktiku na obranu hostí. Místo neúspěšné střelby za tři, zakončovalo po vyšachování podkošových hráčů hostí donáškami, kterými se nejvíce prezentoval Sedlák. Hostující obránci zdvojovali obranu na Bajera při jeho pronikání pod koš a on několikrát „půjčil“ balón do vyložené pozice Sedlákovi, který neváhal. Fauly, kterých se hosté dopouštěli, pak novopačtí basketbalisté téměř neomylně trestali. V závěrečné čtvrtině to již byl boj „koš za koš“.

Ke spokojenosti domácích příznivců basketbalu dotáhli sokolové, díky trestným hodům, kterých v tomto hracím období proměnili šestnáct z jedenadvaceti a osmi bodům vstřelených Bajerem a Sedlákem, utkání do vítězného konce. Velmi špatnou trojkovou střelbu domácích dokumentují pouze dvě trojky z ruky nejmladšího výborného novopackého basketbalisty Aleše Peterky, který byl v tomto utkání hnacím motorem týmu. Při rozehře mu velmi dobře pomáhal Jiří Nádvorník senior, jehož přihrávky měly oči a tentokrát, nejen střelecky, předčil i Pavla Korbeláře, se kterým se na postu rozehrávače střídal.


Čísla ze zápisu: Sedlák 31, 11/7, 3, Bajer 17, 11/7, 5, Peterka 12, 2x3, 2/2, 3, Nádvorník 11, 7/7, 3, Korbelář 7, 6/3, 3, Gottštein 2, 0/0, 5, Sekot 1, 2/1, 1. Za hosty nejvíce Musil 14, Trestné hody: 39/27 (69,2%):24/18 (75%). Trojky: 2:2. Fauly: 23:30. Pět faulů: 2:3 (32. Gottštein, 39. Bajer). Utkání řídili Pavel Kuřítka z Trutnova a Pilný z Chlumce n. C. (Míla Pour)