Již v sobotu 2. února od 17 hodin se střetnou s družstvem Slovanu Bohnice, které je v tabulce se sedmi vítězstvími na pátém místě. V neděli v 10 hodin přivítají vedoucí tým soutěže pražskou Spartu, která má na svém kontě jedenáct vítězství. Oběma týmům v prvé části na jejich palubovkách sokolové podlehli. Spartě 105:77 a Bohnicím 102:68.


Novopačtí basketbalisté, kteří zaujímají se čtyřmi vítězstvími nelichotivé jedenácté místo v tabulce, to budou mít s oběma soupeři velice těžké. Přáním příznivců basketbalu je, aby po dlouhé době nastoupili v kompletní sestavě a ne bez tří hráčů základní pětky, jako v minulých dvou utkáních. Stejné soupeře, ale v opačném pořadí má Jičín, pokud uspěje, má po starostech.

Dvě utkání

Sokolky zajíždějí ke dvěma prvoligovým utkáním na palubovky svých soupeřek. V sobotu je přivítá v 16.30 v pardubické hale na Studánce tamní tým Plisky, který je v tabulce na 4. místě se sedmi vítězstvími, v neděli jedou do Prahy, kde je čeká v 10 hodin utkání v nuselské sokolovně s tamním vedoucím týmem 1. ligy. Ten má na kontě jedenáct vítězství. Oběma soupeřům mají sokolky odvádět nešťastné prohry z prvé části ligy, kdy Pardubicím podlehly 75:81 a nuselským jmenovkyním 43:58.


Sokolky jsou v tabulce šesté se sedmi vítězstvími. Za novopacký tým bude naposledy startovat pivotka Radka Knapová, která přestupuje do pražského druholigového týmu. Naopak sokolky posílí na hostování z jičínského BSK, hrajícího oblastní přebor, Anita Smolíková.
Béčko mužů Sokola Nová Paka se střetne v sokolovně zítra v utkáních oblastní soutěže s rezervou České Třebové a v neděli s Žamberkem. (po)