Pro pořadatele je to letos již třetí mistrovský autokrosový podnik. Po úvodním závodě mezinárodního mistrovství České republiky v květnu se v tradičním termínu počátkem července jela „Evropa“ a nyní přeložený závěrečný závod za Dolní Bousov. Na startu se sejdou závodníci všech vypsaných kategorií, včetně Racer buggy. Celkem se v řádném termínu organizátorům přihlásilo více než sto deset závodníků.

Silná konkurence

Velké souboje lze očekávat zejména v kategorii Super buggy, kde mají stále tři jezdci šanci na mistrovský titul, a to zatím vedoucí Petr Bartoš, Roman Keřka a Marek Stloukal. Do jejich souboje určitě zasáhnou i nestor Jaroslav Hošek, prezentující se stále skvělými výkony, Roman Kalvoda Petr Kotval a další.
Zajímavé souboje budou k vidění i v Junior buggy, kde se rovněž bude rozhodovat o mistrovi. A poměrně slušnou šanci zde má i jediná dívka Ivana Kuželová, která zatím drží stříbrnou příčku. Nebude to však mít v soubojích s Kubíčkem, Kupcem, Roučkou, Formánkem a dalšími vůbec jednoduché. V kategorii Touring Autocross je mistr již znám – Martin Svoboda, startující za domácí autoklub. Na startu se sice neobjeví, ale jeho mistrovský vůz Mitsubishi Lancer ano. A to s řidičem ne lecjakým – Danem Landou. Ten se tak stane přímým soupeřem Václava Fejfara, loňského i letošního vicemistra Evropy. Příznivci se tam mají opravdu na co těšit. Jejich soupeři dále budou Jan Brožek a Jan Bartoš.

V Buggy 1600 je mistrem Vít Nosálek, který v Nové Pace startuje, a přihlášeni jsou dále Jánoš, Sekanina nebo Svoboda. Celkem šestnáct startujících se objeví mezi Kartcrossy a početná je i kategorie D6, kde dojde k zajímavým soubojům mezi Handíkem, Kopenou, Kupcem nebo Antonym. Pěkně zaplněná je i startovní listina v D5 v čele s Neumannem, Pospíchalem, Plichtou, Burianem nebo domácími Svobodou, Zívrem, Kuželem a Horáčkem. Příležitost k dalšímu startu si nenechá ujít ani autokrosový veterán Jan Soldát jedoucí v divizi 7. V Racer buggy je nejpočetněji obsazena kategorie RB 160, kde se opět objevuje i syn Petra Bartoše Jakub, který se moc rychle učí.

Závodní víkend začne v sobotu 8. října již od 8 hodin měřenými tréninky Racer buggy. Poté následují první a druhé jízdy Racer buggy a Kartcrossu. Měřené tréninky ostatních divizí začínají ve 12.15. Od šestnácti hodin jsou pak na programu první rozjížďky odstatních divizí. Nedělní program zahajuje rovněž v osm ráno druhými sériemi rozjížděk. Od 10.30 startují třetí série rozjížděk Racer buggy a „kártů“. Od půl dvanácté pojedou třetí jízdy ostatní divize. Vyvrcholením mistrovského závodu budou finálové jízdy od půl třetí odpoledne. ⋌Pavel Vydra