Nedostavily se sice trochu očekávané hvězdy typu Alberse, Karaie nebo Stubbeho, ale ten správný náboj byl ukryt v soubojích o mistrovské tituly ve většině kategorií. Sychravé počasí, které se podepsalo na závodech zejména v sobotu a nejvíce postihlo nejmladší závodníky v Racer buggy, se v neděli umoudřilo.

Těsné souboje ve „velkých buginách“, zejména v podání Bartoše, Turka, Kalvody a Stloukala, stejně jako v Buggy 1600 jízdy Pospíšilíka, Nosálka, Sekaniny a Jánoše, musely diváky zvednout ze sedadel. Od blatníků se také jiskřilo v divizi 6, kde závodí především jezdci s feliciemi. Naopak profesorskou jízdou s velkou převahou vyhrál Václav Fejfar spojenou divizi Touring Autocross a D5. Jeho jízdu zdobil klid a rozvaha a dokonalá četba trati. Zatímco vozy soupeřů poskakovaly po nerovnostech trati, Fejfar jel ideální stopu. A protože již letos nemá v programu lužanský jezdec žádný závod, bylo to jeho velice příjemné a důstojné rozloučení se sezonou.

Ze dvanácti startů (10 v ME a 2 v MM ČR) zaznamenal šest vítězství, dvě druhá a jedno třetí místo. Je nutné se ještě zmínit o účasti zpěváka a hudebníka Daniela Landy v týmu letošního mistra Martina Svobody. Nebýt závady na technice vystoupil by po boku „evropanů“ Fejfara a Gregušky na stupně vítězů. Sympaticky působila jeho ochota a samotná autogramiáda, která se těšila velkému zájmu veřejnosti.

Teoretickou šanci na titul měla v Junior buggy Ivana Kuželová, která srdnatě bojuje s převahou „nažhavených“ mladíků. Také na domácí trati podala výborný výkon, který však při formě Formánka, Kubíčka a Nikodéma stačil na čtvrté místo. Celkově je Ivana bronzová a letošní sezonu může hodnotit jako velice úspěšnou. Zasloužený odpočinek teď čeká na pořadatele z Autoklubu Nová Paka, kteří zvládli se ctí tři závodní víkendy za sebou! Ale ani pro ně ještě není sezona u konce.

Ještě 22. října se jede tradiční závod motokrosových družstev a poté následuje Zamykání trati ve Štikovské rokli. Možná dojde na překvapení v podobě trucktrialového závodu. ⋌Pavel Vydra