Za radu města se tohoto společenského aktu zúčastnil místostarosta Stanislav Albrecht. Přítomní byli i někteří představitelé organizací, jejichž sportovci byli v průběhu podvečera oceněni. Předseda novopackého sportovního výboru František Vitoch se ve svém úvodním slově zmínil o důležitosti sportu v životě každého člověka a vyhlašování těch nejúspěšnějších uvedl jako velmi důležitou motivaci pro další mládež.

Nezapomněl také připomenout některé naše bývalé i současné reprezentanty – manželé Zátopkovy, Šebrleho, Špotákovou, Jágra a Čecha jako vzory nejen sportovců. Poděkoval rovněž radnici za péči o sport ve městě. Vyzdvihl nedávno dokončenou umělou travnatou plochu pro kopanou a další moderní sportoviště, kterými se může město pochlubit. „Ke spokojenosti nám ještě chybí krytý bazén,“ řekl mimo dalších slov.

Velké poděkování

„Je potřeba, aby město mělo více takových nadšenců jako jste vy, kterým nechybí obětavost pro sport a rovněž více takových, kteří dokážou vychovávat vaše následníky. Ze své funkce se budu snažit, abychom všechna sportoviště udržovali v dobrém stavu a vybudovali další,“ slíbil novopacký místostarosta Stanislav Albrecht.

Následně již představoval podle abecedy organizací moderátor slavnostního podvečera Petr Ježek aktivní sportovce, trenéry, cvičitelé, kteří předstupovali po čtveřicích či pěticích před přítomné a z rukou představitelů města přijímali ocenění.

Jako první předstoupila učitelka Věra Šmidrkalová, navržená Asociací školních sportovních klubů spolu s jezdcem Radkem Malínským a navigátorem Jiřím Plechatým, jezdící soutěže s nákladním vozem z novopackého Autoklubu. Z hokejistů přebírali ocenění Miroslav Horyna a Luboš Petera.

Nejmladším vyhlášeným sportovcem byl malý talentovaný sedmiletý fotbalový žáček David Buřič, s ním přebíral ocenění jeho klubový druh z vyšší kategorie Jan Ulrich. Z Klubu sportu pro všechny se představily dvě cvičitelky Alena Koubková a Eva Kracíková. Z novopacké Tělocvičné jednoty Sokol byli vyhodnoceni mladí atleti – běžec Lukáš Joukal a vrhač Milan Vencl, basketbalový trenér mistrů Česka smíšeného minižactva Jiří Nádvorník a bývalý atlet a současný organizační pracovník basketbalistů Karel Rádle.

Z odboru všestrannosti Sokola byl oceněn vítěz Novopackého poháru ve šplhu Petr Barborka a dlouholetá náčelnice Alena Krejčová, z florbalistů Michal Jurčo. Z oddílů tělovýchovné jednoty si pro ocenění přišli turista Jiří Taimer, kuželkář Jiří Bajer, hráč stolního tenisu Lukáš Knap, šachista Zdeněk Kudrnáč. Velkou slávu novopackému triatlonu dělají další dva ocenění sportovci z Tělovýchovné jednoty – Rudolf Cogan a Petr Soukup, kteří patří v tomto sportu mezi nejlepší v Česku. Oceněn z této jednoty byl i zimní plavec David Šulc. Z klubu Tenis Nová Paka ocenění převzala Veronika Buřičová s Terezou Janatovou. Z dalšího novopackého klubu Tenis Centrum byli oceněni Jaroslav Nypl a Miroslav Bek.

Sportovní výbor v letošním roce poprvé vyznamenal i dva kolektivy. Z mládežníků to byl basketbalový tým nejmladšího minižactva z TJ Sokol, vedený trenérem Nádvorníkem, který zvítězil na mistrovství České republiky. Mezi dospělými ocenění za mužstvo fotbalistů 1. FK Nová Paka, které hraje již druhým rokem úspěšně divizi, převzali trenér Frýdek a kapitán Ottmar.

Každý z vyznamenaných si odnášel v tašce, mezi jinými pozornostmi, diplom nejlepšího v roce 2010 a tričko s tímto označením na zadní straně.
Po této oficiální části podvečerní slavnosti, následoval přípitek a při pohoštění, připraveném Střední školou gastronomie a služeb, se úspěšní sportovci a další přítomní rozhovořili převážně o sportu a zážitcích, které jim sport přinesl.

„S oceněním jsem velice spokojen, v příštím roce budu startovat v kategorii juniorů a chtěl bych diskem, 1,75 kg hodit 45 m,“ řekl vyznamenaný osmnáctiletý atlet Milan Vencl. „Jsem rád, že město naše družstvo ocenilo. Všichni kluci i děvčata si to určitě zasloužili za velkou snahu a hlavně přístup k tréninku. Co jsme chtěli, tak se nám podařilo,“ svěřil se spokojený trenér basketbalového minižactva Jirka Nádvorník“. I když si myslím, že tato sezona nebyla zvlášť povedená, tak to bereme jako velkou poctu a jsme rádi, že jsme se v této anketě takto umístili. I když není Paka velké město, tak si myslím, že konkurence v kolektivních sportech je zde celkem velká,“ odvětil na otázku spokojený trenér novopackých fotbalistů, hradecký trenér ve službách Nové Paky, Vlastimil Frýdek.

Vyhlášením nejúspěšnějších sportovců města se dostávají do podvědomí veřejnosti ti, z nichž někteří svými výkony propagují a zviditelňují naše město nejen ve svém okolí, ale v některých případech i v celé České republice. Jsou mezi nimi, jak sportovci, z nichž někteří jsou již dnes výbornými reprezentanty města, jiní většinou ještě na své velké výkony čekají, ale jsou příslibem do budoucnosti. Svým příkladem působí i na další občany.

Vyhlášení trenéři, cvičitelé a funkcionáři jsou obětavými a pilnými včeličkami, bez kterých by sport ve městě těžko mohl existovat. Svým přístupem a odborností připravují sportovce a umožňují jejich aktivní sportovní činnost a tím i sportovních, tělocvičných a tělovýchovných organizací. Malým kazem na slavnostním vyhlášení byla neomluvená neúčast těch, kteří se nedostavili.⋌Míla Pour