Od hravých cvičení s velkými gumovými míči těch nejmenších dětí, které vystupovaly spolu s rodiči, až po závěrečnou emotivní skladbu žen v bílých šatech doplněných červenými a modrými šálami, což evokovalo vzpomínku na nezapomenutelnou atmosféru posledního - XIV. všesokolského sletu, se v rychlém sledu střídaly jednotlivé oddíly odboru všestrannosti novopackého Sokola.

Návštěvníci obdivovali sokolíky a žactvo ve cvičeních na trampolíně a stole, téměř trvale tleskali akrobacii vyspělejších gymnastů. Družstvo basketbalového minižactva předvedlo některá cvičení ze svého tréninku. S tyčemi se představili i cvičenci Věrné gardy, jejichž průměrný věk se blíží k osmdesátce. Samozřejmě nemohly chybět také ženy s oblíbeným náčiním - kuželi. S těmi již od září nacvičuje Dáďa Rejmontová skladbu na klasickou hudbu W. A. Mozarta Malá noční hudba, se kterou se pojednou v červnu představit na 3. slet pod Ještědem.

Před cvičením žactva předala náčelnice novopackého Sokola Alena Krejčová diplomy Marii Šormové, Marii Geislerové a Marku Štefanovi za jejich výborná umístění v župní soutěži všestrannosti.
Diváci se rovněž dozvěděli o dalších pořádaných akcích nejen pro děti, ale i o sokolských závodech. Například na 22. září připravují sokolové, podobně i jako ostatní tělocvičné jednoty, „Sokolení“, což je akce, kterou se chtějí představit veřejnosti a demonstrovat tak při ní dokonalé propojení pohybu, zdraví, kultury a přátelství, tvořících ideu sdružení Sokola. Míla Pour