Víkendová vítězství a prohra Ostravy s brněnským béčkem, tak poslaly nováčky letošního ročníku Ostravu a Liberec, čtyři utkání před koncem opět tam, odkud přišly, do 2. ligy.

Novopacké basketbalistky bez posil z Trutnova a v sobotu i bez své kapitánky Pavlíny Jislové, dokázaly, i když se letos pohybovaly v dolní části tabulky, že na 1. ligu stále mají a neponechaly nic náhodě, ani teoretickým výpočtům o možnosti opuštění po jedenácti letech, tuto druhou nejvyšší ženskou basketbalovou soutěž v Česku.

Vyrovnané zápasy

Lokomotiva Liberec – Sokol Nová Paka 60:69 (8:16, 22:31, 36:53). První čtvrtina utkání patřila jednoznačně sokolkám, které vedly 10:6 a náskok do konce čtvrtiny zvýšily až na 16:8. Po druhé vyrovnané desetiminutovce si ve třetí čtvrtce zajistily náskok sedmnácti bodů, který již v závěrečném hracím období dokázaly ubránit.

Bezstarosti 21, 2x3, 2/1, 3, Kalendová 13, 2/1, 4, T. Jislová 11, 5/5, 4, Vršťalová 10, 2/2, 3, Šimáková 8, 1x3, 4/3, 0, Krauseová 3, 1/1, 5, Podrazilová 2, 2/2, 3, Matoušová 1, 2/1, 2. Trestné hody: 25/14:20/15. Trojky: 0:3. Fauly: 24:22. Pět faulů 0:1 (Krauseová).

Sokol Nová Paka – Lokomotiva Liberec 64:53 (20:11, 39:21, 51:46). Výborný vstup do utkání měla Jitka Matoušová, která vstřelila tři trojky téměř v jednom sledu. Na rozehře byla výborná Šimáková. Tato basketbalistka výborným bráněním sebrala hráčkám Lokomotivy několikrát míč a po samostatném úniku dokázala proměnit. Čtyři hráčky domácích se dostaly na dvojciferné body, což bylo potěšitelné. Jenom škoda, že sokolky nedokázaly vytěžit více z osmnáctibodového vedení a přidat další body rozdílu, aby se tak vyhnuly situaci, kdy se téměř celou závěrečnou čtvrtinu musely obávat o vítězství.

Bezstarosti 14, 2x3, 4/4, 4, Kalendová 12, 1x3, 4/3, 1, Matoušová 11, 3x3, 2/2, 4, Šimáková 10, 1x3, 3/3, 1, Vršťalová 5, 12/5, 3, P. Jislová 4, 0/0, 3, T. Jislová 4, 4/2, 3, Podrazilová 4, 4/2, 2, Krauseová 0, 0/0, 3. Za Liberec nejvíce novopacká odchovankyně Lucka Fejfarová 20. Trestné hody: 33/21 (63,6 %):24/14 (58,3%). Trojky: 7:1 (Fejfarová). Fauly: 24:24. Pět faulů: 0:2.

Příští utkání hrají sokolky opět doma. O posledním březnovém víkendu přivítají Ostravu a béčko Brna. S l. ligou se rozloučí 17. a 18. dubna v Brně a v Ostravě. ⋌ Míla Pour