Zúčastnil se zde nejstaršího maratonu horských kol v Evropě Erzgebirgs-Bike-Marathon, což byla vzhledem k počasí velice tvrdá zkouška vůle.
Počasí se tak stalo největším soupeřem účastníků tohoto náročného závodu, kde trať vedoucí v lesích na německé straně Krušných hor se vyznačovala hodně těžkým terénem s mnoha blátivými úseky a naprostým minimem asfaltových úseků. Několik dní před závodem pršelo, a tak už na startu bylo jasné, že všechny čeká nejen těžká zkouška pro bikery, ale také odolnosti jejich techniky.

Na start hlavního závodu o délce sto kilometrů s převýšením 2400 m se postavilo přes 400 závodníků. V mezinárodní konkurenci nechybělo ani čtyřicet českých bikerů. Náročné podmínky si vyžádaly velkou „úmrtnost“ startujících, kterých dojelo do cíle pouhých 250.

Nejlépe s nástrahami velmi těžké trati, i se svými soupeři, si poradil domácí profesionální biker René Tann, který ujel jednomu z nejlepších českých bikerů – Janu Hruškovi o osm minut. Dan Polman dojel, jako třetí nejlepší Čech, na 30. místě a čtrnáctý ve své věkové kategorii.

O své dojmy se s našimi čtenáři po závodě podělil. „Od poloviny závodu se vlivem lijáku proměnily cesty v potoky a bylo to hodně náročné. Rozbila se mi přední brzda, a tak od půlky závodu jsem jel jen se zadní, což je v blátivých sjezdech něco jako jízda na saních. Jednu takovou jízdu jsem taky zakončil pádem. Byl to handicap, ale v takové slotě to k závodu patří – málokomu kolo vydrží pracovat na 100%. Své očekávání, umístit se do třicítky, jsem si splnil. Je pravda, že některé sjezdy jsem musel sbíhat, ale pravděpodobně bych se i s funkční brzdou mezi prvních dvacet nevešel.“

Výsledky závodu: 1. Rene Tann (Black Tusk Raicing Team, Německo) 3:53:05 hod., 2. (v kategorii 1.) Jan Hruška (Nissan Dolák) 4:01:08,… 13. (7.) Pavel Oudes, (Bike Racing Sušice) 4:23:51, …30. Daniel Polman (lide&HORY Duratec) 4:41:46.⋌ Míla Pour