Tento dlouhý triatlon, nazývaný rovněž Ironmanem, absolvoval novopacký triatlonista v posledních letech již několikrát, jak v Otrokovicích, tak i v rámci mistrovství České republiky a svoje umístění na těchto závodech posunuje neustále ke špičce. V roce 2007 skončil na šampionátu dvacátý, v roce 2008 šestý, o rok později třetí a vloni již stál na stupních vítězů jako druhý.

Ještě lépe si vedl na Ironmanu v Otrokovicích, kde ve třech absolvovaných závodech obsadil osmé, prvé a druhé místo. Vyhrát se mu zde podařilo v roce 2009, ale tenkrát nestartoval výborný triatlonista Petr Vabroušek, který je i v sobotu velkým favoritem. Podle loňských výkonů na této trati patří k favoritům rovněž Rudolf Cogan, který o Vabrouškovi říká: „Petr Vabroušek je největším favoritem. Je to závodník mezinárodní úrovně, který vyhrál posledních osm českých mistrovství.“

Otrokovické mistrovství České republiky je zároveň kvalifikačním závodem pro mistrovství Evropy, které bude 20. srpna ve finském Tampere. Jelikož se Petr Vabroušek nominoval již na prvním závodě, postupuje rovněž i druhý z Otrokovic, což je i cíl, Rudy Cogana. Toto umístění by ho udrželo v reprezentaci ČR a poslalo na mistrovství Evropy. Přejme Rudovi Coganovi, aby měl při závodě i štěstí a nepotkala ho nějaká nepředvídaná okolnost, jako defekt kola.

Otrokovický závod bude vysílat ze záznamu příští úterý od 19.55 a ve středu v 11.35 na ČT 4. Zprávy z tohoto závodu přineseme. ⋌Míla Pour