Minulou sobotu se zúčastnil 24. XPOWER Benešovského maratonu Pojizeřím. A jak jsme si u něho zvykli, tak podobné závody vyhrává. Nejinak tomu bylo i v sobotu, kdy ze sedmdesáti startujících zvítězil a nechal za sebou téměř o minutu mlázovického Plašila.

Co rozhodlo

Po startu se vytvořila tříčlenná skupina Rudolf Cogan, Roman Košťák a Jaroslav Štefek. Na trase do Hájí nad Jizerou se dotáhl do této skupiny vicemistr v běhu na 24 hodin Jaroslav Bohdal a také Milan Plašil. Zvolněné tempo využil následně k sólovému běhu Roman Košťák. Na otočce, která byla před Jabloncem nad Nisou v nejvyšším bodě závodu, měl již jeden a půl minuty náskoku před pěticí borců běžících v malých rozestupech.

Po otočce zrychlil, dosud běžící na čtvrtém místě Milan Plašil Mlázovic, který se již v Poniklé probojoval na prvé místo. Před tím vedoucí Roman Košťák se pomalu propadal, byl předběhnut ještě Martinem Kupkou a skončil až na čtvrtém místě. Rudolf Cogan, který měl ještě dost sil, předběhl 5 km před cílem Milana Plašila a nikým neohrožován zvítězil s téměř minutovým náskokem.

Benešovský maraton v číslech, pořadí: 1. Rudolf Cogan (Sokol Nová Paka) 2:51:47 hod., 2. Milan Plašil (SL Mlázovice) 2:52:36, 3. Martin Kupka (AK Štikov) 2:54:43, 4. Roman Košťák (KC Kooperativa) 2:58:23, 5. Jaroslav Bohdal (MK Kladno) 2:58:52, 6. Jan Flídr (MK Kladno) 3:08:43.

Po závodě vítěz poznamenal: „Nemám formu, proto jsem do kopce z opatrnosti běžel pomaleji, závodit se začalo až po otočce, když se běželo dolů, a to již se mně běželo celkem dobře.“ ⋌(bas)