Novopacké sokolky, po přiznání vítězství 20:0 nad béčkem Strakonic, které se nedostavilo o předposledním termínu do haly 1. ZŠ k utkání, již měly osmičku jistou a pouze čekaly ze šestého místa na svého soupeře v play off. Jejich šesté místo a třetí místo Plisky Pardubice tak určilo soupeře pro play off, které bude hráno na tři vítězství s prvními dvěma utkáními na palubovce výše umístěného týmu.

Z toho vyplývá, že první dvě utkání – 21. a 22. února budou sehrána v Pardubicích, třetí 7. března v Nové Pace, případně i další 8. března rovněž v Nové Pace. Kdyby nebylo rozhodnuto ani po těchto čtyřech zápasech, bude sehráno rozhodující střetnutí opět v Pardubicích, již ve středu 11. března .
Zeptali jsme se, co říká na postup sokolek do play off jejich trenér Václav Vávra?

„Víkendové zápasy rozhodly o tom, s kým budeme hrát play off. Nám už v nich o nic nešlo, ale Brno bojovalo o první místo a Nusle právě o postup do play off a na sestavách obou našich víkendových týmů do bylo znát. Pro nás to byla již více méně příprava na play off. Všechna děvčata si zahrála a hlavně jsme to zvládli bez zranění. Jedinou zraněnou je Radka Vršťalová z utkání dorostenek, která s námi o víkendu na zájezdu ani nebyla.

Nakonec jsme skončili po základní části k plné spokojenosti na šestém místě, a tak se utkáme s třetím týmem a to je Pliska Pardubice. Určitě z tohoto soupeře strach nemáme. Vždyť u nich jsme po velmi dobrém výkonu prohráli v základní části, až v poslední čtvrtině o sedm bodů. Doma zase naopak vyhráli o pět. Tým Pardubic se bude určitě spoléhat na případné posily z Hradce Králové, kdežto my na kolektivní výkon a to si osobně myslím, že je víc. Hraje se na tři vítězné zápasy a tak bude moc důležité, zda se nám podaří alespoň jeden, z úvodních dvou zápasů, na palubovce soupeře vyhrát. Je to play off a může se stát cokoli. Třeba to skončí 3:0, ale vůbec bych se nedivil, kdyby rozhodoval až pátý zápas v Pardubicích. Já holkám věřím a pokud budou bojovat, tak jak umí, můžeme přes tento velmi ambiciozní tým, netající se tím, že chce do nejvyšší ženské basketbalové soutěže, postoupit.

Nezakrývám, že pro mne jako trenéra bydlícího v Pardubicích, to bude určitě ještě více motivující, ale rozhodně se budu o to více snažit, ze svého postavení, pro postup udělat maximum. Silné i slabé stránky soupeře dobře známe. Letos jsme s ním hráli již čtyřikrát – jednou na Novopackém poháru, dvakrát v první lize a navíc ještě jednou v Českém poháru. Bilance těchto utkání je nerozhodná 2:2. A proto nám byl zřejmě tento soupeř osudově předurčen pro i play off. Máme ještě několik dnů na to, abychom se dobře a zodpovědně připravili a pak se do soupeře s chutí pustili. Bude to boj a jen lepší postoupí“.

Dalšími soupeři pro play off jsou týmy: Gambrinus Brno B – Aritma Praha, Kralupy – Nusle, VŠ Praha – Benešov. O sestup budou hrát týmy – Strakonice B, Pečky, Trutnov B a Ústí nad Labem. Míla Pour