Toto prvé utkání oblastního přeboru východních Čech si nenechali ujít ani jejich rodiče, kteří zaplnili v hale ZŠ v Husitské ulici téměř všechna místa pro diváky.

Na soupisku minižactva se vejde jenom 15 hráčů, a tak někteří mladí basketbalisté nastoupili pouze v jednom utkání. Deset malých hráčů ze třicítky, která navštěvuje pod vedením Aleše Sekota a Ríši Urbana tréninky, se na povrch haly vůbec nedostalo.

Proti jmenovcům z Josefova, kteří již mají větší zápasové zkušenosti, i když první koš, za jásotu rodičů, vstřelil Honzík Klemš z novopackého týmu, zatím neměli moc šancí. Mladí basketbalisté hostujícího družstva měli ve svém středu několik výborných tahounů, kteří převyšovali basketbalovým umem, rychlostí a fyzicky malé domácí hráče.

Novopacké drobotině nelze upřít snahu a bojovnost, ale bylo na ní vidět, že obě utkání jsou jejich životní premiérou. Nechme se překvapit, jak budou hrát proti dalším čtyřem soupeřům ze základní skupiny. První jejich zkouška na palubovce soupeřů bude utkání s hradeckými sokolkami v sobotu 22. října. Ve skupině mají ještě minižactvo z Trutnova, Jičína a Hradce Králové.

Sokol Nová Paka – Baskeťáci Sokol Josefov 20:63 (8:26, 14:42, 18:53) a 12:66 (4:26, 4:26, 6:36). Za družstvo Nové Paky stříleli: Klemš, Rýdl, R. Palas a Holeček po 4, Fejfar a Sekot po 2, ve druhém utkání R. Palas 6, Tegel, Klemš a Fejfar po 2.⋌ Míla Pour