Další novopacká basketbalistka, Pavla Kalendová, je se 183 body ve statistice střelkyň sedmá. Obě sokolky figurují na předních místech i v počtu trojek – Pavla Kalendová s 27 koši z této mety je v žebříčku na čtvrtém místě, její sestře Petře s pětadvaceti trojkami patří místo o stupínek níže.

Jitka Matoušová s jedenácti trojkami je v žebříčku patnáctá. Tuto statistiku vede olomoucká Huňková se 40 trojkami. Novopacké basketbalistky si vedou velmi dobře i v procentuální úspěšnosti trestných hodů. Nejlepší z celé plejády prvoligových basketbalistek je hostující Andrea Vacková s 90 procenty úspěšností (30/27). Petra Bezstarosti je sedmá – 81,3 % (91/74). Další novopacká hráčka, hostující z Trutnova, Dana Kušlitová je s 79,31% čtrnáctá.

O tom jak je Petra Bezstarosti tvrdě bráněna svědčí i její počet střílených trestných hodů. Na této exekuční čáře, za na ní spáchané fauly, stála, jako druhá s největším počtem za benešovskou Kratochvílovou (102), jedenadevadesátkrát, ze kterých proměnila 74, což je opět nejvíce z celé první ligy. Na druhé straně je tato hráčka rovněž nejvíce faulující basketbalistkou s 53 fauly – průměrem na zápas 3,79. Pavla Kalendová s 50 fauly (3,57) je čtvrtou nejvíce faulující, Jitka Matoušová pátá se 46 fauly (3,29).

Statistiky zachycují i hráčky s největším počtem bodů v jednom utkání. Zde je Petra se 37 body vstřelenými v Kralupech druhá za Šípovou z Peček (38). V počtu trojek v jednom utkání zaujímá první pozici Pavla Kalendová, která se v Brně radovala z této mety celkem šestkrát.

Statistika sleduje i výšky hráček. Hostující hráčka do týmu sokolek, Adéla Věchtová, se svými 190 cm zaujímá třetí příčku za nejvyšší Stehlíkovou z Nuslí (194 cm). Naopak nejmenší prvoligovou basketbalistkou je se 160 cm novopacká rozehrávačka Jitka Matoušová spolu s Rosíkovou, která obléká ostravský dres.

Ani ve statistice týmů si sokolky nevedou špatně. V počtech bodů na jedno utkání zajímají s průměrem 67,07 čtvrté místo. Nejproduktivnější jsou Kralupy s průměrem 77,38. Nejmenší počet bodů na utkání obdrželo družstvo Nuslí – 54,77, novopacké basketbalistky jsou v této statistice desáté s průměrem 69,77. Nejlepší průměr vstřelených trojek – 7,92 na utkání mají olomoucké basketbalistky, novopacké hráčky jsou druhé s průměrem 5,93. Týmu Nové Paky patří prvenství v úspěšnosti trestných hodů se 74,73 %, když z 281 střílených dal 210. Nejvíce fauluje ostravský tým se 22,50 na utkání. Novopacké sokolky jsou třetí s průměrem osobních chyb 21,71.

Jak bude úspěšný ve statistikách nadále novopacký tým, mohou se příznivci hry pod bezednými koši přesvědčit o třetím lednovém víkendu, kdy sokolky, kterým patří stále devátá příčka prvoligové tabulky, hostí v sobotu 16. ledna své jmenovkyně z Nuslí (7.) a o den později pražskou Aritmu (3.). ⋌Míla Pour