Už první prázdninový týden pořádali letní tábor pro nejmladší jičínské judisty. Ten se konal v rekreačním středisku Homole nedaleko Jičína, kde si v krásném a klidném prostředí užila čtyřicítka kluků a děvčat ve věku mezi 6 až 13 lety nejen soutěžení v táborové hře „Boj o pentagram“, ale také při plnění skautských bobříků a při spoustě dalších her v přírodě. Poznali tak blíže jeden druhého a navíc získali mnoho nových dovedností, které jistě uplatní i životě. Navíc přálo i počasí, a tak nepřišli ani o koupání v bazénu.

Čtveřice jičínských judistů provedla také ukázky juda na dětském táboře Domino v rekreačním středisku Borek nadaleko Lázní Bělohrad. Stodvacet kluků a holek se zaujetím sledovalo jejich umění a následně na ně měli mnoho dotazů a navíc si sami mohli vyzkoušet se „poprat“.

První srpnový týden se konalo v Teplicích soustředění téměř čtyřiceti nejlepších starších žáků a žákyň z celé republiky, na které byl vybrán i jičínský Jakub Krejčík. To by pro něj mělo být dobrou motivací do další tréninkové práce.

Hlavní přípravu na druhou polovinu sezony zahájili jičínští judisté 11. srpna jako již tradičně v prostředí areálu Střední zahradnické školy v Kopidlně, kde jim jako vždy vycházejí vstříc. Desetidenního soustředění se tam zúčastnila padesátka judistů a judistek, mezi nimiž samozřejmě nechyběli jičínští reprezentanti České republiky Tomáš a Michal Vaníčkovi. Na jednotlivé tréninky ještě dojížděli judisté z Mladé Boleslavi a z vrcholového sportovního centra v Hradci Králové. Jeden z tréninků také vedl bývalý československý reprezentant Pavel Petřikov, medailista z evropského i světového šampionátu.

Věřme, že se jičínští judisté na nadcházející podzimní část roku dobře připravili, a že zúročí svoji přípravu na všech soutěžích, které je čekají. Z těch nejdůležitějších to jsou mistrovství České republiky jednotlivců, které čeká na všechny věkové kategorie vyjma juniorské, jejíž mistrovství proběhlo již v dubnu v Jičíně. Dorostence čekají boje o udržení v ligové soutěži a na muže pak boje ve finálové skupině první ligy. Jako pořadatele čeká jičínský oddíl „jen“ tradiční prosincová Velká cena města Jičína mužů a jeden turnaj krajského přeboru družstev starších žáků.⋌ (ps)