HC Třebechovice p. Or. – HC Nová Paka/Jičín 3:11 (1:4, 1:3, 1:4). Po vynikajícím nedělním výkonu v sousední Lomnici, kdy nově složený tým zaslouženě zvítězil, odjížděl k dalšímu zápasu krajské ligy dorostu na led Třebechovic pod Orebem v pátek navečer velmi rozpačitě. Z různých důvodů chybělo osm hráčů základní sestavy, včetně prvního gólmana.

Ovšem na ledě to nebylo vůbec znát. Základy úspěchu položil v úvodu utkání náhradní gólman Štěpán Táborský, když kryl několik nebezpečných akcí domácích. Skóre otevřel Jaroslav Havelka, který se v utkání blýskl neuvěřitelnými čtyřmi brankami, stejně jako Martin Jebavý. Zakrátko domácí vyrovnali po jediné Richterově chybičce v utkání. Do konce první třetiny dokázali hosté zvýšit skóre o důležité tři branky. Nejprve dostal tým do vedení opět Havelka a poté skórovali Jebavý a Soviár.

Další posun skóre přišel až v polovině utkání, kdy se hosté úspěšně vymanili z dlouhých oslabení. Dvakrát Jebavý a jednou Morávek dal téměř jistotu dalším bodům. Poslední třetinu završilo družstvo excelentní týmovou hrou čtyřmi brankami, když všechny padly po učebnicových akcích.
Fakta – branky: 14., 27. a 42. skórovali domácí – 11. Havelka (Morávek), 17. Havelka (Hric), 18. Jebavý (Valášek), 20. Soviár (Bernard), 30. Jebavý (Soviár), 35. Morávek (Kadavý), 40. Jebavý (Soviár), 43. Havelka (Hric), 46. Bernard (Soviár), 60. Havelka (Martinec), 60. Jebavý (Valášek). Rozhodčí: Karlík. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:5. Střely: 21:56 (8:16, 6:20, 7:20). Diváků: 45.

HC Nová Paka/Jičín: Táborský – Martinec, Valášek – Richter, Kadavý – Pejchal – Jebavý, Soviár, Bernard – Hric, Havelka, Morávek. Trenéři: Šmika ml., Táborský, Bernard.

Příští utkání je na programu v pátek 20. listopadu v Jičíně pod hrází rybníka Kníže, HC Nová Paka/Jičín – HC VCES Hradec Králové, začátek v 18 hodin. Předcházet mu budou tréninky 17. listopadu na ZS Nová Paka (17) a 19. listopadu v Jičíně (16.30).⋌ (bš)