Pořadatelé z místního oddílu se připravili na maximální obsazení a věřili, že nikomu oslavu konce roku nepokazí tím, že ho na turnaj kvůli místu nevezmou. V půl deváté, kdy je uzávěrka přihlášek, ještě byla u prezentace fronta a počet zapsaných se blížil stovce. Jičínská ekipa v čele s obhájcem J. Fialou byla prezentována telefonicky s tím, že kvůli služebním povinnostem se dostaví později. V 9 hodin se k první partii usadila rekordní stovka šachistů.

Přijeli staří známí, ale i hodně nových tváří, mezinárodní účast stvrdili dva Poláci. O úrovni svědčí 15 borců nad 2000 Elo bodů a celkem 73 hráčů nad 1600 Elo. Fiala tentokrát nebyl papírově nejsilnější, k první šachovnici usedl Josef Kopal z Jablonce.

Po šesti hodinách bylo rozhodnuto. Jaroslav Fiala z Jičína se stal se 7,5 body opět, už poosmé, Silvestrovským králem. Tomáš Kraus své umístění proti minulému ročníku opět zlepšil a zůstal za Fialou druhý se stejným počtem bodů, jen na pomocné hodnocení. Třetí skončil Petr Tázlar a čtvrtý Jiří Kadeřábek z Liberce se 7 body a dále následovali 5. Milan Schwarz (Dvůr Králové), 6. Pavel Kořínek (Lázně Bělohrad), 7. Jakub Šafařík (Hořice), 8. Ondřej Sýkora (Jablonec), 9. Josef Jiruše (Hradec Králové), 10. Luděk Novák (Lípa), všichni 6,5 bodu. Papírový favorit Josef Kopal z Jablonce skončil se šesti body jedenáctý. Potvrdila se tak stará pravda: Ve švýcaru nerozhoduje zaváhání v prvních pěti kolech dopoledne, ale kdo ztratí odpoledne 2 body, nemůže počítat s první desítkou.

Ostré boje však probíhaly i na ostatních šachovnicích, vždyť šlo o každé vítězství a tedy o slona. Prémiového slona pak mohl vyměnit za občerstvení k snědku i k pití.

Remízy se neodměňovaly. Pořadatele nejvíc šetřil remízový král Otakar Němec z Lípy se sedmi nerozhodnými výsledky, díky remízám však skončil až na 32. místě.

O. Němec byl ale také jedním ze dvou hráčů spolu s Tomášem Krausem, kteří neprohráli žádnou partii.

Šachy jsou opravdu hrou bez omezení věku soupeřů. Nejstarším hráčem byl 82letý Jaroslav Sládek a nejmladším sedmiletý Tomáš Kabelka. V turnaji bojovala i jediná dívka Adéla Hlavová všichni z Jičína. Domácím se příliš nedařilo, nejlépe si vedl se 4 body na 65. místě Petr Bičiště. Věcné ceny obdrželo prvních deset, ale i vítěz v každé desítce, nejstarší i nejmladší, poslední i jediná žena.

Celkem bylo sehráno 450 partií a rozdáno 378 slonů. Tahle lužanská specialita, prémioví sloni, ceny za vítězné partie, opět přispěli k pohodové náladě, která provázela celý turnaj. Vyhlášení výsledků proběhlo do 15 hodin, a tak i večerní veselici všichni stihli včas.

V Lužanech si na zájem o turnaj nemůžou stěžovat. Pokud to půjde takhle dál, budou muset vypsat konkurz na to, kdo umí nafouknout stávající hasičárnu, aby se tam vešlo víc šachistů.