První závodníci se na tratě, které vedly po lukách, polních a lesních cestách, vydaly po 14. hodině. Nechyběl ani populární štafetový závod rodičů a dětí. Potom se už veškerá pozornost soustředila ke startu hlavního závodu mužů, na které čekala trať v délce osmi kilometrů s výškovým rozdílem 200 metrů.

Průběh byl podobný jako vloni. Svým soupeřům se krátce po startu začala vzdalovat dvojice Zdeněk Hnilo (AK Noves Žďár nad Sázavou) a Radek Linhart (TJ ČZU Praha). Jako první proběhl cílem Zdeněk Hnilo (neoficiálně 26:45,5 min.) a protože to bylo už jeho třetí prvenství, získal do trvalého držení krásný pohár.

I když traťový rekord Jiřího Čivrného z roku 1984 (25:39,5 min.) nepřekonal, byl s výkonem spokojen. „Rád sem jezdím, je tady výborná atmosféra. I když letos byla trať po deštích náročnější, běželo se mi dobře,“ poznamenal spokojený vítěz v cíli. Na závodech v Lužanech vítěze doprovázel i trenér Karel Čermák. Kategorii místních borců vyhrál Zdeněk Mareš. Další informace přineseme zítra.