Počasí mládeži druhou říjnovou sobotu nepřálo, přesto si se střelbou ze vzduchovky, základy první pomoci či uzlováním poradila dobře.

Na zhruba dvoukilometrové trati se v kategorii mladších (do 11 let) nejvíce dařilo dětem ze Slatin, k nejlepším patří i Brada-Rybníček a Dobrá Voda. Ze starších (11-15 let) se s náročnými podmínkami pěkně vyrovnala rovněž Brada-Rybníček, dobrý základ pro jarní část závodu si vybudovaly Holovousy a Nemyčeves.

Jednotlivci se letos premiérově utkali v běhu na 60 m s překážkami. Nejrychlejší jsou Tereza Pajasová (Miletín) a David Ringl (Vidochov).
A jak se s deštěm popral dorost? Mezi chlapeckými týmy zazářil Vidochov následován Rohoznicí a Sekeřicemi, u dívek dosáhly prvenství holky z Kumburského Újezda před Vidochovem a Novou Pakou.

Jednotlivcům kraluje Jiří Chodúr (Robousy) se Standou Pavlasem (Vidochov) a Martinem Rachotou (Holovousy). Z děvčat nejrychleji a bez chyby úsek zvládla Markéta Jebavá (Slatiny), na stupních vítězů ji doplnila Veronika Baudyšová (Holovousy) a Michaela Horáčková (Miletín).
Okresní klání čeká pokračování na jaře, kdy se rozhodne o závodnících, kteří postoupí na krajské kolo. ⋌ Šárka Jebavá