Skvělého ocenění se za loňskou sezonu dostalo členovi Autoklubu Nová Paka Václavu Fejfarovi. Odbornými motoristickými novináři byl oceněn jako nejlepší český autokrosař a rallykrosař sezony 2011 a po právu získal Zlatý volant.

Cenná trofej

Jedinou trofej, která v jeho sbírce úspěchů, jenž představují dva tituly mistra Evropy, čtyři tituly mistra České republiky, Zlatá spona Autoklubu ČR, doposud chyběla. Slavnostní vyhlašování, které uvede v hodinovém záznamu 31. ledna i Česká televize, se konalo v nádherně vyzdobené novorenesanční budově Žofínského paláce na Slovanském ostrově.

Historická budova se stala v minulosti místem setkání Pražanů i významných osobností, konaly se zde důležitá společenská jednání, koncerty a plesy. V paláci, který se začal stavět v roce 1835, zanechali nesmazatelné stopy takoví velikáni jako Antonín Dvořák, Jan Neruda, P. I. Čajkoskij nebo Božena Němcová.

Václav Fejfar měl blízko ke Zlatým volantům již v letech 2000 a 2001, kdy získal v šestnáctistovkách evropské tituly, ale Bartoš a Hošek vybojovali tituly v silnějších buginách, a tak dostali přednost oni. Vloni měl skutečně z českých reprezentantů nejlepší výsledky, když obhájil titul vicemistra Evropy v kategorii divize Touring Autocross, vyhrál čtyři evropské a dva domácí závody. Václav Fejfar, který byl ziskem trofeje evidentně zaskočen, poděkoval novinářům za významné ocenění a zdůraznil, že jeho výsledky jsou podpořeny výrazně týmovou prací.

Lužanský závodník tak stanul po boku Tomáše Engeho, Lukáše Vojáčka, Jana Kopeckého a Karla Abrháma, kteří vyhráli další kategorie. Za Fejfarem skončili v kategorii Autokros – rallykros Petr Bartoš a Petr Turek. Významného ocenění se také dostalo dalšímu autokrosaři Jakubu Kubíčkovi, který vyhrál kategorii juniorský závodník roku. ⋌Pavel Vydra