„Nemáme na vybranou, pokud chceme co nejdříve zjistit, co všechno je poškozené po ránách od soupeřů a co je nutné vyměnit, museli jsme se pustit do prohlídky vozu ihned,“ popisuje pracovní atmosféru pondělního odpoledne mechanik Miroslav Pittner.

„Vyspali jsme se na střídačku cestou v autobuse, takže nám to ani nepřijde,“ dodává další člen týmu Láďa Strauss.

Václav Fejfar se usmívá a ví, že se na tuhle partu, doplněnou ještě o Jiřího Vojtíška a Jaroslava Kozáka, se může stoprocentně spolehnout. V Údolí mamutů to nebude mít mezi osmnácti přihlášenými jednoduché. „V Přerově jsem už několikrát vyhrál, naposledy vloni právě při závodě mistrovství Evropy, kde se mi podařilo Najokautise a Káraie přeskočit na obávaném skoku. Letos ještě nevím, jakou taktiku zvolit. Navíc je to tady asi poslední možnost, jak zůstat ve hře o mistrovský titul. Ale prioritou je závod dokončit pokud možno do třetího místa“ říká jezdec, který je zatím druhý o šest bodů před Maďarem Káraiem.

„Doufám, že v Přerově nebude tolik zničených aut jako ve Francii, tady jich ve finále skončilo s velkými poškozeními pět. My jsme to už v rozjížďkách odnesli zničeným bokem, dveřmi a poškozenou geometrií. Bohužel bylo opět zastaveno kvůli zmíněné havárii pěti vozů finále, ve kterém jsem už měl slibný náskok před Makarovem. Jinak ale musím pochválit francouzské organizátory za velmi dobře připravené závody.“

V Přerově je přihlášeno celkem 74 jezdců, vedle Václava Fejfara i Jiří Svoboda v divizi 3A a také Ivana Kuželová v Junior buggy, oba mají reálnou šanci být minimálně do pátého místa.

Závodí se v Údolí mamutů na okruhu 1000 metrů se šíří tratě 18 metrů. V sobotu začínají volné tréninky od jedenácti hodin, od 12.45 pak měřené tréninky. První série rozjížděk začíná v půl páté odpoledne. V neděli se jede již v 9.30 druhá série rozjížděk a v 11.30 je na programu slavnostní představení jezdců. Ve 12.45 startuje třetí série rozjížděk a nejvíce očekávané finálové jízdy začínají v 15.15 hodin. Věřme, že prim zde budou hrát také tři zmínění jezdci z regionu.⋌ Pavel Vydra