Po dvou titulech, na které dosáhl v letech 2000 a 2001, byl dvakrát bronzový (2008 a 2009) a nyní je po loňském druhém místě opět stříbrný. Letos se stal Fejfar nejúspěšnějším autokrosařem. Kdy vedle celkového druhého místa vyhrál čtyři závody ME, tedy přesně polovinu vítězství českých autokrosařů. Zaznamenal tak další historický úspěch českého autokrosu vůbec.

Co rozhodlo

Paradoxně letošní sezonu v jeho případě rozhodl český závod v Přerově, kde se naopak Fejfarovi většinou daří a nadějně to vypadalo i letos – ovšem závod rozhodl údajný předčasný start. Bohužel se zřejmě jednalo o poruchu startovacího zařízení…

A jak se vyvíjel závěrečný desátý závod v italské Maggioře? Do divize TAX bylo převzato čtyřiadvacet závodníků, jelo se tedy na tři rozjížďky, a ty postupně vyhráli ve všech případech největší favorité Kárai, Fejfar a Kujpers. Všichni tak startovali podle očekávání z první řady. O tom, jaká zde byla konkurence, svědčí i to, že Brožek se do finále A probojoval až z „béčka“. K radosti početné české divácké výpravy se ve finále ujal vedení Václav Fejfar, který se před své soupeře dostal odvážným manévrem a částečně jízdou po svahu.

Po několika kontaktních strkanicích projely po sedmi kolech vozy cílem v pořadí Kujpers, Kárai, Fejfar. Lužanský jezdec tak bojoval až do posledních metrů a sklidil, stejně jako jeho soupeři, velké a zasloužené ovace. Za mistrem Evropy Káraiem skončil Fejfar před Koršunovem, Pleskovasem a Brožkem. Příští sezonu tak bude mít nevzdávající se bojovník pátou šanci v boji o titul v divizi plechových aut. Letos ho čeká ještě závěrečný závod MM ČR ve Štikovské rokli a zřejmě i Setkání mistrů v Humpolci.

V Maggioře se představila i Ivana Kuželová, která v divizi Junior buggy obsadila desáté místo.

Nejúspěšnějšími jezdci se letos stali – super buggy: 1. Stubbe, 2. Hinnenkamp, 3. Turek, 4. Bartoš, 5. Albert. Buggy 1600: 1. Divour, 2. Musil, 3. Buddelmeyer. Touring Autokros: 1. Kárai, 2. Fejfar, 3. Koršunov, 4. Pleskovas 5. Brožek. Junior buggy: 1. Kubíček, 2. Roučka, 3. Formánek,… 8. Kuželová (jela pouze polovinu závodů).

V nejbližší době přineseme podrobný rozhovor s Václavem Fejfarem o letošní sezoně.⋌Pavel Vydra