Václav Fejfar po loňském druhém místě vybojoval ve Foz Goa vítězství v divizi 1. Statistiky navíc napovídají, že je to již patnáctý Fejfarův triumf v závodech ME, čímž se zařadil mezi nejlepší jezdce historie českého autokrosu.

„Je to odměna za obětavost mnoha lidí, hlavně kluků mechaniků. Posledních pět dní jsme na autě makali prakticky nonstop. Já jsem to vše proměnil ve zlato, což je výborný vstup do sezony,“ telefonoval těsně po dojezdu šťastný vítěz Václav Fejfar.

Fejfar vyhrál měřené tréninky, první rozjížďku o neuvěřitelných deset sekund před druhým, vyhrál i druhou rozjížďku a v třetí už nestartoval, aby pošetřil auto. Do finále odstartoval z první řady a jeho jízda zvedala diváky ze sedadel. Po třetím kole už měl náskok před Makarovem (rovněž Fabia) dvě stě metrů, ale pak se uvolnila hadice od turba. S vypětím všech sil nakonec odjel čtyři zbylá kola a vítězství o vteřinu uhájil. Třetí pozici obsadil Maďar Kárai s Mitsubishi.

„Dolehla na nás únava, naštěstí tady svítí sluníčko, a tak se budeme snažit před dalšími podniky dobít energii. Je jasné, že vůz musíme před španělskými závody zkontrolovat,“ dodal Fejfar.
Již v pátek se konají přejímky na druhý podnik ve španělském Alcaniz, kde se závod ME jede poprvé. Je to trochu krok do neznáma, zejména co se týká tratě i povrchu. Věřme, že Václav Fejfar zvolí správnou stopu.⋌(vyd)