V hale dokonce strhl fotografii s buginou ze slavného vítězství v Nové Pace v roce 1998 a pověsil si tam portrét Tigera Woodse,“ prozradila exkluzívně pro Jičínský deník přítelkyně Václava Fejfara.

Václav Fejfar zatím nečekaně končí s autokrosem a vrhá se po vzoru Ivana Lendla, Ivana Hlinky a dalších velikánů našeho sportu na golf. Hlasité oddechnutí jednoho nejmenovaného reprezentanta divize 1, který si právě při zjištění zprávy dával doplňkovou hodinu autoškoly pro pokročilé, bylo slyšet až z Hradce Králové.

„Je to rozhodně bezpečnější a zdravější sport a místo abych do toho vrážel statisíce, budu je vydělávat,“ říká nadšeně dnes již bývalý autokrosový závodník.

Podle našeho informátora Standy, který žije v jeho bezprostřední blízkosti, Fejfar trénuje dokonce třífázově – posiluje hlavně fyzičku, ale za garáží se už učí odpaly na jamku.

Speciální golfovou sadu zatím nemá, takže trénuje hokejkou značky Artis. Tým bývalých mechaniků pak má až do večera opět co dělat při sbírání stovek míčků. Některé se při správné síle větru zatoulaly až „Na zámka“.

„Až nastane ten správný okamžik, navrhnu výboru Autoklubu Nová Paka, abychom přebudovali Štikovskou rokli na golfové hřiště. Bude to trochu do kopce a červenice není pro golf úplně ten nejlepší povrch, ale změna je život.“

Kdo chce tedy zažít ještě nějaký ten autokrosový nebo motokrosový závod ve Štikovské rokli, má v roce 2010 zřejmě poslední šanci, pak to už bude jen o golfu…

Nám se podařilo vyfotografovat jak již nepotřebnou závodní fábii na Silvestra odváží Václav Fejfar do kovošrotu – „Než bych ji nechal zničit od různých Kvašninů, Káraiů a jim podobných, tak ji radši sešrotuji sám,“ říká se slzou v oku lužanský závodník… a přeje nejen fanouškům, ale všem čtenářům Jičínského deníku pevné zdraví a vše dobré v roce 2010.

P.S.: Samozřejmě, že Vašek Fejfar bez závoďáku skutečně nemůže být, takže v lužanské garáži se již staví s obrovským úsilím nová „dvojková“ fábie, která má dovézt jezdce ke třetímu evropskému titulu. Držme mu palce!⋌ Pavel Vydra