V družstvu autokrosařů nechyběl ani Václav Fejfar, vedle něhož se v týmu objevili také Nosálek, Švábenský, Štětina a motoristický novinář Vojtěch Kára. Autokrosaři skončili nakonec na čtvrté, bramborové příčce.

Nešlo ale jen o závodění, hlavně o setkání s dalšími kolegy závodníky, jak  už  to  při podobných akcích bývá. Tuto v Litomyšli organizuje vrchař Václav Janík a pozval na ni nejen kolegy vrchaře, ale také okruháře, autokrosaře a ralyecrosaře, soutěžáky a také motorkáře. Právě takto vypadaly i sestavy jednotlivých týmů a navíc přibyl ještě tak zvaný  výběr.

A aby to nebylo tak jednoduché, byl do každého týmu navíc „nasazen“ také jeden VIP jezdec a nejméně jeden novinář. Ti mohli, ale tentokrát nemuseli, jet celý závod. Stačilo pouze odstartovat v daném pořadí, a pak se pravidelně po  patnácti minutách střídat a to celé čtyři hodiny.
Mezi jezdci byl tradičně také David Vršecký, Dan Michl, Tomáš Mičánek, Michael Vorba, Silvestr Mikuláštík, Martin Hudec, sajdkáristi bratři Rozehnalovi i třeba motokrosaři Martin Žerava, Milan Špičák, či Martin Votroubek a další.

Nejrychlejší byli nakonec okruháři, kteří ujeli celkem 543 kol, dlouhých 0,29 km. Jen o pouhá dvě kola méně  ujeli stříbrní  zástupci jedné stopy a o další čtyři kola méně pak vrchaři, včetně pořádajícího  Václava Janíka. Průměrná rychlost vítěze  byla mimochodem 39,30 km/hod. a nejrychlejší kolo se blížilo rychlosti 41 km/hod.

Novinkou pro příznivce motoristického sportu je zpráva, že se postupně na obrazovky TV Genus na Jičínsku, Liberecku, Královéhradecku a Pardubicku dostává pořad Motormix. Jeho duchovním otcem je motoristický novinář rodák z Přelouče Pavel Jelínek:“ Již řadu let se snažíme mapovat většinu dění v automobilovém a motocyklovém sportu v České republice a částečně i v zahraničí. Vedle našich stránek s reportážemi, tiskovými zprávami a rozsáhlou fotogalerií nyní nabízíme i videopodobu pro dalších potencionálních jeden a půl miliónu diváků ve východních a severních Čechách.“ ⋌Pavel Vydra