A bude to opět do Portugalska, do městečka Foz Goa, vloni tolik pro něho úspěšného. Fejfar zde se Škodou Fabia vyhrál divizi 1. Letošní start byl ještě do neděle ohrožen: „Stál jsem na konci loňské sezony před rozhodnutím, zda postavit nový vůz a nebo zrepasovat ten stávající. Problém se vyřešil sám – nedostatek financí mi dovolil, a to ještě velice omezeně, provést repasi. Tak vyčerpávající přípravu jsem ve své kariéře ještě nezažil,“ říká smutně jezdec, který má i přes tyto chmury před sebou stále ty nejvyšší cíle – opět útočit na třetí evropský titul.

„Vím, že jsme opět v rámci možností udělali maximum. Auto bylo rozebráno do šroubečku, vše se připravovalo pečlivě, posledních čtrnáct dní se pracovalo zase téměř non stop. Nebylo to způsobeno naší liknavostí, ale doslova finančním vyčerpáním. Tomu, že budu v Portugalsku závodit, uvěřím až se náš doprovodný autobus vydá směrem na jih Evropy,“ uzavírá předstartovní realitu jezdec Autoklubu Nová Paka.

Ve Foz Goa je přihlášeno v divizi plechových aut sice patnáct jezdců, ale je předpoklad, že se další přihlásí za zvýšené startovné i těsně před závody, které se konají 24. a 25. dubna. Další z devíti vypsaných závodů se jede hned následující víkend ve Španělsku na závodišti v Alcaniz. Týmy proto zůstávají v jižní Evropě a na další závod se pouze během týdne přesunou.

Fejfarovými největšími konkurenty budou zejména Maďar Tamás Kárai, který zakoupil vítěznou Fábii od loňského mistra Makarova, dále Kvašnin (Renault), Pleskovas (Ford), Egg (Ford), Bogdanovics (Fabia) nebo Soročinský (Ford). Ještě větší konkurence se sjede o týden později ve Španělsku. V divizi 1 to bude nejméně dvacítka závodníků.

V sobotu ve 14.45 startují ve Foz Goa tréninkové jízdy a v 17.15 první rozjížďka, v neděli se jedou dopoledne druhé jízdy a od 14 hodin třetí. Finálové jízdy začínají ve čtvrt na pět. Loňské vítězství přineslo Fejfarovi fotografii na oficiálních plakátech portugalského závodu.

Věřme, že se Vaškovi podaří v obou závodech bodovat, pouze tak bude mít reálnou šanci jet o evropský titul.⋌ (pv)