Centrum bylo organizátory přesunuto ze Železnice do Lomnice nad Popelkou. Ta je známa automobilovými legendami bratří Doležalů a Vlastimila Boháčka.

V městě našli pořadatelé vhodné zázemí pro umístění ředitelství, startu a cíle. Změněn byl i datum konání, místo května se bude nejen v okolí Lomnice závodit 4. a 5. června.

Uzávěrka přihlášek pro soutěžící byla posunuta na 23. květen. Již nyní pořadatelé registrují okolo čtyřicítky posádek.

Nechybí mezi nimi ani zvučná jména a zahraniční posádky. Podle slov ředitele Radka Stolína je vše důležité připraveno a dolaďují se detaily včetně veškerých povolovacích procedur.

Brzy také „půjdou do tisku“ materiály jako itinerář, bezpečnostní plány, programy atd. Protože se rally hodlá zúčastnit řada regionálních posádek, přáním ředitelství je, aby seznamovací jízdy podnikaly pouze k tomu určeném čase před soutěží.

Příznivým sdělením je také fakt, že Železná rally se z původní kandidátské soutěže Rally Cupu stala po zrušení dubnové Rally Plzeň regulérní soutěží Rally Cupu s možností bodování posádek.

To také zaručuje, že se na startu objeví všichni favorité jednotlivých kategorií. Velké procento trati rychlostních zkoušek představuje šotolinový povrch, což je dalším „lákadlem“ pro zajímavé svezení. O dalších novinkách budeme ještě informovat.⋌ Pavel Vydra