Mistrovská trať o délce 50 km nabídla převýšení 800 metrů a první závodníci ji doslova „proletěli“ – vždyť čas novopečeného mistra republiky se zastavil na hodnotě jedné hodiny a 49 minut.

Titul vybojoval podle předpokladů náš bývalý silniční profesionál Jan Hruška (Cyklotrenink.com) před jezdci Faktor Bike Teamu). V ženské kategorii získala zlato Pavlína Šulcová (Samba Chic Racing).

Ze zdejších bikerů se největší naděje vkládaly do vítěze Jičínské cykloligy Ondry Mikuleho z Lomnice nad Popelkou, který se letos dokázal již několikrát v závodech tohoto typu prosadit na pozice kolem dvacátého místa. V těžké a početné konkurenci nakonec vybojoval 41. příčku, když by určitě uvítal těžší závod, s větším převýšením i podmínkami. Na vítěze ztratil necelých šestnáct minut. Do první stovky (72.) se prosadil ještě časem o sedm minut pomalejším i Pavel Šviha.

Výsledky: 1. Jan Hruška (Cyklotrenink.com) 1:39,27 hod., 2. Tomáš Okrouhlík –0,15, 3. Robert Novotný (oba Factor Bike Team) –1,15, 41. Ondřej Mikule (Cyklo ski J. Žitník) –15,37, 72. Pavel Šviha –22,41, 121. Jiří Smolík (oba Maratoncentrum Jičín) –31,18.⋌ Jiří Kapucián