Pět minut před koncem dramatického zápasu to vypadalo, že to dokáže, v závěru si však vylámal zuby na jičínském brankáři Barákovi a musel se spokojit s remízou.

Spokojený trenér

Jičínu sice pro poruchu na zápas nedorazilo auto se čtyřmi hráči, utkání však odehrál s fantastickým nasazením a Kopřivnici byl rovnocenným soupeřem.

„Klobouk dolů před tím, co na hřišti kluci dneska dokázali,“ pochvaloval si odhodlání torza týmu jičínský trenér Petr Babák. Kopřivnice točila prakticky také jen osm hráčů, přece jen však měla v záloze lavičku a výhodu domácího prostředí. Plně využít toho však nedokázala. V posledních pěti minutách (25:22) Kopřivnici vychytal Barák a Jičín vyrovnal. V dramatickém závěru měly ještě oba celky šanci přidat gól, ale nakonec si rozdělily po bodu.

„Je to pro nás samozřejmě ztráta. Tím, že jsme v závěru neproměnili čtyři vyložené šance, jsme soupeři bod prakticky darovali,“ přiznal domácí trenér Miroslav Bartoň. To jičínský Petr Babák byl mnohem spokojenější. „Mužstvo ukázalo, že má vnitřní sílu, což je pro mě obrovsky pozitivní věc. Jedním z rozhodujících momentů byl výkon Baráka v závěru zápasu, ale bylo to dílo celého kolektivu, který se semknul. Je to pro nás nesmírně cenný bod,“ uvedl Babák.

Sestava a branky Jičína: Barák – Bareš 5, Kolomazník 1, Vtípil 4, Kvasnička 4, Brykner 7, Mašát 4/3, Babák. Sled branek: 10. 5:3, 12. 6:7, 24. 10:12, 33. 15:13, 41. 20:17, 47. 21:22, 55. 25:22. (jfk)