Zejména termínová kolize s mnoha podobnými turnaji v okolí, měla na vině nízký počet týmů, které v Konecchlumí bojovaly o konečné prvenství. Pouhých šest družstev bylo pro organizátory zklamáním, neboť v minulosti jich hrálo obyčejně deset až dvanáct.

Vzhledem k počtu přihlášených týmů byl zvolen hrací systém „každý s každým“ + play-off pro nejlepší čtyři celky. Základní skupinou prošel nejlépe ONE NAME Team, který jednoznačně potvrdil roli favorita turnaje. Na druhém postupovém místě skončil tým 1. FC Hoolligans, který měl stejně bodů, jako Modrej Válec, ale pro výše jmenovaného rozhodlo lepší vzájemné utkání. Na čtvrtém a posledním postupovém místě skončil domácí tým Borussia Konecchlumí, jen díky lepšímu vzájemnému utkání s Mára Týmem, na který zbyl pověstný „Černý Petr“. Chvost tabulky základní skupiny okupoval tým Black and Decker.

Po zápasech v základní skupině následovalo play-off.

1. semifinále: ONE NAME Team – Borussia Konecchlumí 0:0 (na penalty 2:1). Domácí celek po celou dobu utkání bránil útočné nájezdy soupeře. Bezbrankový stav na konci hrací doby byl proto úspěchem spíše pro Borussii. V penaltovém rozstřelu byl za domácí úspěšný „Rafan“ Dufek, ale trestuhodně selhal prezident Borussie Aleš „Freda“ Hlawatschke, kterého napodobil „Šampus“ Portyš. Střelci ONE NAME Teamu byli až na jednu vyjímku úspěšní, což znamenalo finálovou účast. Druhé semifinále proti sobě postavilo celky Modrej Válec v. 1. FC Hoolligans. Velmi kvalitní a bojovné utkání, se spoustou pohledných kombinací a šancí na obou stranách, nakonec vyhráli 1. FC Hoolligans.

Finále mezi ONE NAME Team a 1. FC Hoolligans mělo bleskový úvod, kdy ONE NAME Team dvakrát proměnil své šance a rozhodl tak o osudu utkání. I když se 1. FC Hoolligans podařilo snížit, drama se nekonalo, neboť vítěz základní skupiny si prvenství pojistil další brankou.

Konečné pořadí: 1. ONE NAME Team, 2. 1. FC Hoolligans, 3. Modrej Válec, 4. Borussia Konecchlumí, 5. Mára Team, 6. Blac and Decker. Jako rozhodčí turnajová utkání řídil Jan Štětař. Poděkování patří všem, kteří se na turnaji podíleli. (ah)