Ve startovním poli sice chyběl obhájce titulu Brit Lawes, ale i tak se sešlo celkem 28 jezdců ze sedmi zemí k bitvě o první příděl bodů. Nechyběl ani český jezdec Libor Kamenický na stroji Mali-Jawa, startující za hořický HLM Racing Team, obhajující loňské celkové páté místo.

Doma nejlepší

Hned první trénink naznačil, kdo letos bude bojovat o titul. Domácí van Dijk, From, van de Beek, Campen, Bakker, Němec Meiners a Ital Cairo se předháněli v dosažení co nejlepšího času, což vyústilo nejprve k havárii van Dijka a o několik minut později, na stejném místě, opustil trať Cairo. I přesto se oba zmiňovaní usadili po prvních tréninkových jízdách na čele. Kamenický se rozjížděl opatrně a na úvod zajel 16. čas.

V odpoledních hodinách jezdci absolvovali druhý měřený trénink, který vyhrál Meiners před Cairem, van Dijkem a Fromem. Kamenický se zlepšil o dvě vteřiny, což stačilo na 11. místo. Po kompletaci obou tréninků vypadal rošt následovně: 1. van Dijk, 2. Meiners, 3. Cairo, 4. From, 5. van de Beek, 6. Campen, 7. Kehrmann, 8. Goldstein, 9. Bakker, 10. Lazzarini. Kamenický obsadil 13. startovní pozici.
Hned po nedělním ránu vyrazili jezdci do warm upu, bohužel po objetí dvou okruhů zamířil náš zástupce do boxů s poruchou řazení.

Na opravu nezbyl čas, start následoval za hodinu. Po rychlé kontrole bylo rozhodnuto, zkusit dojet závod i přes řazení, omezené jen na čtyři rychlostní stupně.

Start se povedl znamenitě, Libor předjel celou jednu řadu, ale druhá zatáčka znamenala stop pro techniku. Na čele se usadila pětice van Dijk, Meiners, Bakker, van de Beek a From. Předváděli po celých dvanáct kol nádherný souboj. Na chvíli se dostal do vedení Meiners, ale van Dijk ho posléze opět překonal a zajistil si tak prví letošní vítězství a 25 bodů do tabulky. Na stupních vítězů ho doplnili 2. Meiners a 3. From.

Průběžné pořadí: 1. van Dijk 25, 2. Meiners 20, 3. From 16, 4. van de Beek 13, 5. Cairo 11, 6. Campen 10, 7. Goldstein 9, 8. Tallkvist 8, 9. Lazzarini 7, 10. Hannhof 6.

Uherské Hradiště. Pouhý týden měl náš jezdec na opravu motoru a následoval úvodní závod domácího šampionátu v Uherském Hradišti. Na startu se sešlo neuvěřitelných 42 jezdců. Kamenický ovšem nenechal nikoho na pochybách, kdo že je česká jednička a s přehledem vyhrál trénink před Kalinou, Loučkou a Kehrerem z Německa. V samotném závodě dominoval a s přehledem zvítězil s náskokem 24 vteřin na obhájce titulu Kehrera. Na „bedně“ je doplnil Loučka.

Nyní tým čeká domácí vrchol sezony, víkendových 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích a v Evropě to bude německý Oschersleben na konci května. Milan Rejman