Právě na startovní výstřel potřeboval pan ředitel Jaroslav Kotrbáček vzduchovku, s níž vyšel ze školy k údivu některých hostů; Obchodní akademie právě ještě ten den slavila 110 let od svého vzniku - též články a fotogalerie na našem webu.
Běh vítězství byl doprovázen jízdou dvou historických motocyklů, které četní obdivovatelé důkladně před startem prohlíželi i fotografovali.
Historie běhu vítězství
"Běh vítězství" volně navazuje na štafetový "Běh přátelství" pořádaný za první republiky věhlasným, sportovně trempským klubem Grey Grizly Hořice. Toto sportovní klání běžců, které se uskutečnilo poprvé roku 1937 (před 71 lety) patřilo ve své době neodmyslitelně ke koloritu sportovních aktivit na půdě našeho města. Trasa tratě je dlouhá podle posledních měření 2310 m. a je doplněna naprosto hrozivým převýšením do Borku. První poválečný ročník byl uspořádán díky snaze několika obětavců spjatých ze současným klubem Grey Grizzlies Hořice v roce 2005 a jeho vítězem se stal Sporting Havana s časem 6:21.
Na druhém místě se umístil Grey Grizzlies Hořice a na třetím Globál Team. O rok později v roce 2006, tentokráte již za pořadatelství týmů Sporting Havana a Globál Hořice vítězí opětsprinterská esa ze Sportingu Havana, tentokráte v rekordním čase 6:00. Druhé místo obsadil Globál Hořice a na třetím skončil Grey Grizzlies Hořice. V loňském ročníku 2007 zvítězili opět nepřemožitelní borci ze Sportingu Havana — čas se neměřil, ale byl jistě opět rekordní. Na druhém místě se umístil Globál Hořice, na třetím Grey Grizzlies Hořice a čtvrtou příčku obsadil hned ve své premiéře tým bikerů MTB Hořice.
Zdroj: VpK

Další informace - nejen tato historie - je k nalezení na webových stránkách města Hořic www.horice.org.