Starosta Ivan Doležal zdůraznil význam této ankety, která se koná postupně i v dalších městech regionu: „Jsme si vědomi toho, že se v našem městě nemůžeme chlubit žádnými mistry světa, ale máme zde dobré sportovce, trenéry a obětavé sportovní činovníky.“

Velké zásluhy

Právě Václav Křeček se stal jedním z oceněných za svoji dlouholetou práci v ČSTV. Jeho zásluhy o rozvoj hořického sportu zdůraznil také poslanec PČR Zdeněk Lhota a předal mu sošku antické bohyně Niké od akademického sochaře Michala Moravce.

„Tato soška byla téměř deset let předávána nejúspěšnějším závodníkům kulturistických klání, pořádaných právě zde u nás v Hořicích. Město kamenné krásy se tak dostalo do povědomí tisíců lidí v celé republice. Niké – symbol vítězství – míří i k dalším osobnostem v rámci významných sportovních či společenských událostí v celém Královéhradeckém kraji,“ uvedl spoluzakladatel hořické ankety Sportovec roku poslanec PČR Zdeněk Lhota.

Připomeňme, že Titul Sportovní osobnost roku 2007 v Hořicích získala mladá šachistka Eliška Johnová, které byla vloni v červnu také předána soška Niké. Letos však poprvé tento symbol vítězství poslanec Zdeněk Lhota předával za Nadační fond Modrá Niké, který se zrodil na sklonku loňského roku.

„Jsem velice rád, že pravým důvodem snažení nejen úspěšných sportovců, ale i dalších lidí, kteří vykonávají nezištně cokoliv prospěšného pro své okolí, není jen získání cen a uznání, ale především odhodlání pokračovat ve své vytčené cestě stále dál,“ zdůraznil patron Nadačního fondu Modrá Niké a dodnes aktivní sportovec poslanec Zdeněk Lhota a doplnil, že všem, kdo hořický sport podporují a angažují se v něm, patří velký dík a uznání.

Další ocenění

V kategorii žákovských jednotlivců zvítězil cyklista Tomáš Kalojíros před nominovanými Filipem Salačem a Markem Novákem za motoristický sport. V kategorii dospělých jednotlivců zvítězil atlet Bořek Jančík před nominovaným kroketistou Petrem Bártou ml. Kolektivem roku byl oceněn klub fotbalistů z TJ Jiskra Hořice.

Trenéry roku byli nominováni Jiří Šafařík, který trénuje mladé fotbalisty a Jiřina Horáková, jenž se věnuje jako cvičitelka všeobecné sportovní průpravě mládeže a která v této kategorii zvítězila. Medaili za zásluhy o rozvoj hořického sportu zaslouženě dostal za celoživotní činnost v oddíle kopané Václav Křeček. (ves)