Opět se jede pod patronací evropské motocyklové federace UEM. Hospodářská krize zasáhla i tento motoristický podnik, což se projevilo zúžením celkového kalendáře na pouhé tři podniky s tím, že alespoň poslední je jako dvojzávod.

Belgický okruh v Ardenách Spa-Francorchamps přivítal startovní pole krásným slunečným počasím. Ke kvalifikaci nastoupilo všech 32 jezdců z devíti zemí. Naše zastoupení tradičně zaujal člen AMK Hořice Libor Kamenický, společně se starším bratrem Martinem, který se vrátil na silniční okruhy po roční pauze. Pole position si vyjel nizozemský rychlík van Dijk, před obhájcem titulu Němcem Kehrmannem. V první řadě na roštu je doplnili překvapivě další Nizozemec Velthuijzen a Ital Cairo. Kameničtí obsadili Libor 15. a Martin 17. pozici na startu.

V neděli před polednem byl závod na osm kol odstartován. Vedení se ujala čtveřice z první řady, ale hned v první zatáčce došlo k pádu Francouze Bonduella, což roztrhlo pole na několik skupin. V čele ujížděl van Dijk, Kehrmann, Velthuijzen, Campen, Meiners, Cairo a van de Beek. Ještě během prvního kola došlo k další havárii Holanďana Campena. Libor Kamenický se držel kolem 12. a Martin kolem 15. místa.

Van Dijka provází v posledních letech smůla, již poněkolikáté odstoupil z vedoucího místa pro poruchu, nejinak tomu bylo i zde. Tři kola před koncem ho následoval i Cairo. Libor bojoval ve skupině o páté místo s Finem Tallkvistem a Francouzem Legallem, Martin se držel dvojice Hanhoff, Hangoebl. Na čele jel Kehrmann, sledován Meinersem a Fromem. V posledním kole se podařilo Liborovi vytvořit si malý náskok a vynikající páté místo udržel.

Výsledky závodu: 1. M. Kehrmann (D) 22:27.787 min., 2. S. Meiners (D) 22:36.225, 3. H. From (NL) 22:36.633, 4. S. van Buiten (NL), 5. L. Kamenický (CZ), 6. T. Tallkvist (SF), 7. D. Legalle (F), 8. J. Hanhoff (D), 9. E. Hangoebl (*A), 10. M. Kamenický (CZ),… (* bez nároku na body). Další závod je na pořadu poslední květnový víkend v nizozemském Assenu.⋌ Milan Rejman