Do prosluněného tréninku nastoupilo 32 jezdců. Opět dominoval domácí van Dijk před Němcem Kehrmannem a dalšími Holanďany van de Beekem, Fromem a van Buitenem. Za hořický HLM Racing Team nastoupili oba Kameničtí, Libor vybojoval 13. místo na roštu, Martin byl 19. Večer přišel déšť, který sice k ránu ustal, ale před warm-upy opět začalo pršet. Jezdci si tak mohli vyzkoušet jízdu na vodě.

Na start už bylo opět sucho, většina proto přezula na „suché“ pneumatiky. Start proběhl hladce, až na to, že se znovu spustil déšť. V zadní části okruhu těžce havaroval Kehrmann, většina „zaklapla“ plyn, někteří rovnou zajeli do boxů v očekávání zastavení závodu.

Pořadatel ale na déšť nereagoval a nechal závod dojet. Jedním z mála jezdců, kteří neměnili pneu na vodu, byl Němec Hanhoff, čtrnáctý na startu. Náležitě toho využil a ujel celému poli. Za ním se vydal na stíhačku jeho krajan Meiners a Francouz Bonduelle.

Libor nic neriskoval a snažil se dojet do cíle, Martin se držel kolem desátého místa. Havarovali van Dijk a From. Hanhoff náskok udržel až do cíle, před Meinersem a Bonduellem. Martin nakonec vybojoval celkové 7. místo, Libor se propadl až na čtrnácté.

Výsledky závodu: 1. J. Hanhoff D, 2. S. Meiners D, 3. N. Bonduelle *F, 4. S. van Buiten NL, 5. E. van de Beek NL, 6. E. Lazzarini I, 7. M. Kamenický CZ, 8. J. Sanders NL, 9. D. Legalle F, 10. T. Tallkvist SF, ….14. L. Kamenický CZ (* bez nároku na body).

Celkové pořadí po dvou závodech: 1. S. Meiners D 40 bodů, 2. J. Hanhoff D 33, 3. van Buiten NL 29, 4. M. Kehrmann D 25, 5. L. Kamenický, T. Tallkvist SF, D. Legalle F, M. Kamenický, E. Lazzarini I, všichni 17, 10. H. From NL 16, atd.

Další závod je na pořadu v polovině srpna v Oscherslebenu.⋌ Milan Rejman