Další důležitý zápas měli před sebou mladíci, hájící barvy rezervy extraligového celku. Domácí si byli vědomi, že nemohou v žádném případě zaváhat, plný bodový zisk byl jasným cílem. K utkání nastoupili hráči patřičně připraveni a koncentrováni, znali sílu soupeře a věděli, že je nečeká procházka růžovým sadem.

HBC Ronal Jičín B – Tatran Litovel 24:19 (14:9). Utkání přineslo napínavou, dramatickou podívanou. Hosté jsou známí svoji nekompromisní, tvrdou obranou, domácí věděli, že se této nepříjemné hře musí vyhnout rychlostí a v obraně musí oplácet stejnou měrou.

Hosté nezklamali, od počátku zápasu hráli v obraně tvrdě, nenechali domácí hráče nadechnout bez kontaktu. Jičínští v minulosti na hru Litovelských doplatili zraněními, nyní si však dávali pozor a naopak dokázali stejně tvrdou obranou odpovídat. Pilíře defenzivy, Josef, Kolomazník a vpředu operující Rychna, podávali výborné obranné výkony. Nutili soupeře k nepřipravené střelbě, často se hosté k zakončení ani nedostali či jejich střely končily na blocích domácích. K tomu opět v brance nepřekonatelný Podzimek, na kterého se mohli domácí plně spolehnout. Hosté ale nepůsobili dojmem, že by přijeli na výlet. Početná fanouškovská kulisa z Moravy vytvořila Litovli téměř domácí prostředí.

Hosté tak za neustálého výborného povzbuzování svých fanoušků byli v počátku lepší. Dokázali těžit ze hry Číhala i Schmalze a v 11. minutě vedli 3:5, posléze 4:6. Domácí se snažili, hráli rychle, ale naráželi na výbornou obranu soupeře a brankáře Baránka. Teprve příchodem dorostenců Josefa a Zemana se hra Jičína dostala do větších obrátek, přibylo akcí na jeden dotek a rychlých přechodů. Domácí začali přebírat iniciativu a šňůrou pěti branek se jim podařilo dostat soupeře pod tlak a sebe do vedení 11:7. Domácí v této fázi podávali kvalitní výkon, dařilo se Chybovi na křídle, po ošetření tržné rány se vrátil do hry Hošic a také on přidal svoji trošku do mlýna. Domácím pak perfektně fungovala obrana, hosté se prakticky na dostřel branky nedostali. Nádherná branka Kolomazníka, která padla zároveň s klaksonem, završila první třicetiminutovku.

Druhá část zápasu měla též velmi zajímavý průběh. Domácí nepolevili ze své snahy získat body a tlačili na soupeře především v obraně. Hosté nedokázali do 18. minuty prakticky ohrozit Podzimka v brance Jičína. Domácí, kteří získali jistotu již v první půli, pokračovali v nátlakové hře a přehrávali soupeře po všech stránkách. Rychlé a pohledné akce domácích vynesly Jičínským vedení až 23:11. Některé branky byly velmi kuriozní. Jičín dokázal skorovat i v oslabení o dva hráče a nevadila mu ani hra tří proti šesti, kdy se dokázal prosadit Babák.

Hosté nestačili, ale nevzdávali se. Litovelští využili prostřídání jičínské sestavy a ukázali svůj um. Domácí doplatili na vyloučení a také hráči z lavičky neměli onu patřičnou herní „teplotu“. Šňůra sedmi branek Tatranu znamenala výraznou korekci výsledku, který již vypadal jako slušný debakl pro druhý tým tabulky. Poslední slovo měli domácí.

Domácí sehráli tuto partii velmi dobře. Nenechali se rozhodit někdy až přehnaně tvrdou obranou hostí, dokázali odpovídat stejnou mincí. Obrana stála pevně na nohou, jak Josef, tak Kolomazník a Rychna za sebe nikoho snadno nepustili. V útoku Jičínští těžili z nápaditosti Rychny, Zemana, střelecky se dařilo Chybovi a na pivotu byl vidět Kolomazník. Střeleckou for– mu potvrdil Hošic, který však musel být ošetřován a jičínskému útoku část první půle chyběl. Utkání mohlo skončit daleko větším rozdílem, domácí promrhali pět !! sedmiček a v závěru umožnili menší koncentrací v obraně dosáhnout soupeři laciných branek.

Fakta – rozhodčí: Jakub Krafka, Jan Krafka. Sedmičky: 7/2 – 5/3. Vyloučení: 8:10. Diváků: 160. HBC Ronal Jičín B: Podzimek, Soukup – Hošic 6/1, Chyba a Rychna 4, Kolomazník 3, Šulc 3/1, M. Babák 2, Josef st, Zeman po 1, Josef ml., Horyna, Jakl, Šebek.
Sled branek: 2:0, 4:6, 6:7, 11:7, 11:9, 14:9, 20:10, 23:11, 23:19, 24:19.

12. Dvůr Králové ⋌5 0 10 400:432 10

Nyní je na pořadu reprezentační přestávka, jičínští hráči tak nastoupí k dalšímu utkání 1. ligy až 19. března v Karviné. ⋌(mk)