Pro nejlepší družstva soutěž znamenala nemalé napětí, neboť jak známo, ne vždy se podaří hasičský útok na jedničku. Pro další byla akce poslední letošní velkou akcí, pro jiné zkušeností.

„První letošní soutěž Jizerské ligy odstartovala 16. května v Krásné Vsi, soutěžilo se například ve Svijanech, Kosmonosech, Radimovicích, Raspenavě,“ připomenul prezident Jizerské ligy Miroslav Šťastný a dodal, že celkem jde o třináct soutěží, v nichž se sčítají dosažené body v požárním útoku do celkového pořadí.

Memoriál Karla Hartmana byl zajímavou podívanou nejen pro příznivce hasičů. K vidění byly výtečné požární útoky. Ne vždy se podařilo bezchybně nasát vodu, občas se rozpojila hadice dopravního vedení, jindy hadice praskla bezprostředně po skončení útoku a proud vody pokropil nejednoho diváka i rozhodčího.

Memoriál Karla Hartmana vyhráli muži ze Svijan následováni Velichovkami A a třetími Pšánkami; v ženách kralovala Borovice před Vitiněvsí a Libuní.
Po sečtení bodů v celém seriálu soutěží Jizerské ligy mohl být vyhlášen absolutní vítěz. V kategorii žen první pozici obsadila děvčata z Vitiněvsi (na snímku), která byla prostě jedinečná, mají perfektně rychlé útoky, jsou nesmírně sehraným týmem s pevnými nervy a to umějí v rozhodujících okamžicích skvěle využít.

Stříbrnou příčku vybojovaly ženy z Břehů - Ploukonic a bronz děvčata z Bříšťan. V mužích se nejlepším kolektivem stal Sychrov před Jinonicemi a Pšánkami.

Soutěžní klání si nenechal ujít starosta Krajského sdružení hasičů v Liberci Milan Navrátil, na zahájení nechyběl ani starosta města Frýdlantu Dan Ramzer, který od hasičů dostal pamětní plaketu ke svému životnímu jubileu. ⋌Věra Nutilová