V polovině srpna čeká družstvo první herní prověrka, start na největším světovém florbalovém turnaji Czech Open v Praze, kterého se jičínské hráčky účastní každoročně.

Los určil jičínským hráčkám těžké soupeřky. Ve skupině se postupně střetnou se dvěma domácími a jedním zahraničním soupeřem. Vedle týmu s extraligovou minulostí Ovocné báze budou rozhodně atraktivními soupeřkami třetí nejlepší tým extraligy WOOW Vítkovice a špičkový německý tým ETV Hamburk. Že se jičínský tým objevuje v takovéto konkurenci rozhodně není náhoda, loňskou sezonu zakončilo jičínské florbalové družstvo skvělým výkonem v barážovém dvojutkání s Orlickem (za rekordní divácké účasti) a následně třetím místem ve finálovém turnaji baráže.

Nakonec i z třetího místa měl Jičín možnost se podívat do extraligy a to díky odstupujícím dvěmatýmům Ostravy a Trutnova. Bohužel v jinak sportu zaslíbeném Jičíně florbalový oddíl nemá odpovídající tréninkové podmínky, proto se FBK Jičín vzdal postupu ve prospěch čtvrtých Českých Budějovic.

„Šance trénovat v normálním čase v hale, kde je pro nás jediné rozměrově regulérní hřiště doposud byla minimální", říká kapitánka týmu Katka Kolumpková a dodává. „Skutečně, páteční trénink v pozdních nočních hodinách, končící někde kolem třiadvacáté hodiny, lze těžko považovat za standardní. Jičínské florbalistky tady potkáte v době, kterou jinak během týdne nikdo jiný nevyužívá. S ohledem na následné časné odjezdy na sobotní utkání (třeba do Ostravy nebo Českých Budějovic) se start v extralize jevil jako riskantní. Jičínský tým tak pro nejbližší sezonu zůstává v první lize. Tady by měl opět bojovat o špičku."

Kádr se nezměnil, jako každý rok ho postupně doplňují další odchovankyně z mládežnické líhně. Navíc letos přicházejí i posily, na hostování posílí kádr dvě vynikající hráčky extraligového Elite Praha, Lisová a Teunerová. Po Špíglové, Mikoláškové a Samkové se tak rozšíří počet hráček s nedávnými extraligovými zkušenostmi. ⋌(chm)