Tento největší a nejoblíbenější antukový turnaj se rozehraje již 2. srpna. Pořadatelé se cítí velmi poctěni tím, že nad areálem opět zavlaje olympijská vlajka, která bude symbolizovat záštitu Českého olympijského výboru.

Řada hostů

V této souvislosti očekávají mnoho významných hostů. Pozván je opět prezident republiky Václav Klaus, který se sice zotavuje po operaci, ale svoji účast nevyloučil, velmi pravděpodobně přijede předseda ČOV Milan Jirásek, předseda ČVS Antonín Lébl intenzivně jedná o účasti předsedy Evropské volejbalové federace (CEV) André Meyera z Lucemburska. Přijede i hejtman kraje Pavel Bradík, který i letos turnaj podpořil finančně, pozváni byli i další představitelé politického, veřejného a sportovního života a dostaví se i zástupci sponzorských firem.

Členové TJ Sokol Dřevěnice vylepšili zázemí ve sportovním areálu, upravili a zpevnili komunikace mezi kurty, v části u plážového volejbalu je dokonce položena zámková dlažba, vybetonován je i podklad pro velký stan.

Ale to hlavní bude jistě volejbal. O prvním víkendu je na programu špičkový sport.

V sobotu 2. srpna zahajují už v 8 hodin dorostenci a dorostenky. Velmi pravděpodobně se představí i juniorská reprezentace Bahrajnu a jistě kadetská reprezentace České republiky. V 9 hodin nastoupí i veteráni nad 40 let. Loňské prvenství bude obhajovat Jastav Jičín a i letos bude jistě patřit mezi favority.

V 11 hodin se rozjede i nejvíce očekávaná elitní soutěž mužů. I když do uzávěrky přihlášek zbývá ještě týden, už teď pořadatelé evidují zajímavé týmy. Přihlášen je mistr republiky České Budějovice (nastoupí i jeho B družstvo), o obhajobu se pokusí tým okolo reprezentačního nahrávače Škacha, složený z legionářů hrajících evropské ligy. Hrát budou i Liberec A a B, Zlín, Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou či Brno.

Za asistence kamer

Finálový zápas této kategorie se odehraje za asistence televizních kamer v neděli 3. srpna od 14 hodin a měl by i s doprovodnými reportážemi a rozhovory trvat 90 minut. V neděli pak budou na programu i další dvě kategorie – ženy (extraliga, I. a II. liga), kde se představí i Slavia Praha a Liberec a také II. liga mužů, kde nastoupí i domácí tým Sokola Dřevěnice.

Druhý víkend srpna se odehraje pravá volejbalová pouť: V sobotu 9. rozehrají svoji soutěž muži krajských a městských přeborů a ženy krajských, městských a okresních přeborů. A v závěrečný den turnaje v neděli 10. na kurty nastoupí muži ve volné soutěži (zde domácí „áčko“ obhajuje loňské prvenství) a také nejoblíbenější a nejpočetněji obeslaná soutěž – mixy ve složení čtyři muži a dvě ženy.

Pořadatelé ze Sokola Dřevěnice udělali maximum pro to, aby jubilejní 55. Volejbalová Dřevěnice byla úspěšná a už teď se na všechny účastníky těší! Václav Nidrle, tiskový mluvčí