Hlavně aby vydrželo počasí, to byla asi nejčastěji frekventovaná slova o víkendu na 58. ročníku známého antukového turnaje.

Zatím 99 družstev

V sobotu jako první rozehráli turnaj dorostenci, dorostenky, veteráni nad 40 let a hodinu před polednem vstoupilo do bojů i patnáct celků nejkvalitnější soutěže, 1. A třídy. Včera dostali slovo ligoví muži, ženy, veteráni nad 50 let a dohrávala se 1. A třída. O prvních dvou dnech turnaje se tak představilo na dřevěnické antuce celkem 99 týmů.

Sobota byla super! Počasí přálo, stejně tak v neděli do 14. hodiny, potom začalo zlobit, ale to už se turnaj „přehoupl“ k závěru.

Krátce po nedělním poledni přišlo na řadu finále 1. A třídy. Příznivci volejbalu si jistě nenechali ujít televizní přenos (ČT4), který je určitě nadchl. K boji o prvenství na prestižním turnaji nastoupilo družstvo nazvané Lhota pod Libčany, složené z reprezentantů, v čele s jedním z největších „bombarďáků“ italské série A Štokrem, vedle něho Hrazdíra, Matuška, Konečný, Novák, Holubec… Jejich soupeřem byl vysokoškolský celek ČZU Praha. Ten také favorita pořádně zaskočil. Zejména v prvním setu mladí Pražané měli hru pod kontrolou, dařil se hlavně servis. Tady se „předváděli“ Široký, Vorel, Vachoušek. Pět přímých bodů ze servisu zřejmě rozhodlo o jejich vítězství v prvním setu. Reprezentanti možná soupeře podcenili, když Lhota prošla základní i semifinálovou částí bez problémů, zatímco Pražané dvě utkání před finálem museli dřít (České Budějovice a Benátky nad Jizerou 2:1). Získali si přízeň diváků, i když další dva sety prohráli.

Takže: Lhota pod Libčany (reprezentanti) – ČZU Praha 2:1 (22:25, 25:18, 15:9). A jak došlo k názvu Lhota pod Libčany, kde se hraje solidní krajský fotbal? Odpověděl na to reprezentant Aleš Holubec. „Já jsem se tam narodil, na názvu se dohodl celý tým.“

Osmapadesátá Dřevěnice pokračuje v sobotu, kdy nastoupí ženy a muži krajských a okresních soutěží a vyvrcholí v neděli otevřeným turnajem (družstva mužů všech soutěží i neregistrovaná) a smíšených družstev (čtyři muži + dvě ženy).