Jako každoročně bylo na programu zhodnocení loňské sezony, vyhlášení nejlepších závodníků a plán na rok 2008. V minulém roce byly uspořádány dva orientační závody s dobrou účastí a příznivým ohlasem. Významný byl závod na Mostku, zařazenený do seriálu o Světový ranking. Dále závod východočeských soutěží s hromadným startem všech kategorií na Prachově.

Pořádání hodnotných závodů je prezentace oddílu před celou orientační veřejností a hlavně ekonomická nezbytnost. Na letošní rok připravuje Sportcentrum tradiční, již 22. ročník pětietapových závodů se startem u hradu Valečov. Na závěr sezony 1. listopadu poslední závod východočeských soutěží OB.

Výsledky zavazují

Po stránce sportovní to byl také úspěšný rok. Naši junioři Jan Beneš a Štěpán Kodeda vybojovali zlaté medaile na juniorském mistrovství světa v Austrálii. Dana Brožková je stále nejlepší českou závodnicí a její zásluhou získala Česká republika 6. místo ve štafetě žen na mistrovství světa. Ve Světovém poháru 2007 skončila na výborném 8. místě. Radka Brožková při svém prvním startu na MS ve sprintu skončila nejlépe z českých závodnic a to na 8. místě. Michal Drobník reprezentoval na juniorském mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu v Rakousku, 10. místo na klasické trati, a spolu se Štěpánem Kodedou vybojovali 6. místo ve štafetě.

Závodníci Sportcentra Jičín získali na mistrovstvích republiky 13 medailí. V prestižní soutěži družstev skončili závodníci Jičína na 3. místě. Právem získali výborné umístění ve všech anketách o nejlepší sportovce v republikových, krajských, okresních i městských soutěžích. Za zmínku stojí připomenout výsledek o nejlepšího sportovce města Jičína: Dvě první místa v kategorii dospělých (Radka a Dana Brožková) a dvě první místa v kategorii juniorů (Štěpán Kodeda a Jan Beneš).

Výborné výsledky

V kategorii družstev 2. místo za házenou. Za výborné sportovní výsledky v minulém roce byli odměněni Dana a Radka Brožková, Romana Kalenská, Štěpán Kodeda, Jan Beneš, Štěpán Holas, Michal Drobník, Jaromír Švihovský z dospělých závodníků a ze žactva Adam Chloupek, David Zlámal, Jan Štál, Nikola Kochová a Nikola Zlámalová. V letošním roce bude mistrovství světa v České republice s centrem v Olomouci. To motivuje naše nejlepší reprezentantky Danu a Radku Brožkovou k co nejlepší přípravě, již nyní odjely na tréninkový tábor do Francie.

Věříme, že v domácích terénech a před domácím publikem se jim podaří získat některou z medailí. Budeme jim ze všech sil držet palce. Orientační běh není jenom o reprezentaci a vrcholných výkonech, zisku medailí, ale také o ideálním sportu pro všechny věkové kategorie. V oddíle Sportcentrum Jičín uvítají každého od 7 do 70 let, kdo si chce orientační běh vyzkoušet, nebo pravidelně provozovat pro radost a pro své zdraví. Co lepšího můžete pro své zdraví udělat, než se proběhnout v krásné přírodě. (jh)