V letošním roce se závod uskuteční 6. prosince. V minulých ročnících proběhlo cílem více než čtyřiadvacet tisíc běžců, od těch nejmladších „mlíčňáků“ až po důstojné kmety veterány.

Třetí nejstarší

A tak v letošním roce by pořadatelé chtěli přivítat v cíli jubilejního účastníka závodu. Právě tímto věkově širokým startovním polem je jičínský závod jedinečný. Navíc svým každoročním, nikdy nepřerušeným konáním je podle statistiků třetím nejstarším nonstop konaným během po Běchovicích a Velké Kunratické.

„Start závodu nejmenších „mlíčňáků“ začíná v neděli od deseti hodin. Intervalové starty starších závodníků jsou na pořadu o hodinu později. Zájemci se mohou přihlásit předem na adrese sindelarp@seznam.cz nebo v sobotu 5. prosince na 4. ZŠ v Jičíně (pod nemocnicí) v době od 16 do 17 hodin. Poslední možností je pak přihláška v neděli přímo na startu na Bradech od půl deváté do deseti hodin,“ dodává člen organizačního výboru Mgr. Petr Šindelář.

Pořadatelé srdečně zvou širokou sportumilovnou veřejnost na start závodu. Veškeré informace o závodu na http://mikulasskybeh.wz.cz.

Vloni vyhrál hlavní závod mužů na 2800 m Petr Soukup (BT 99) v čase 10:11 min., mezi ženami byla nejrychlejší Helena Randáková (SKI Jilemnice). Tratě jsou vedeny po měkkých lesních cestách se značným převýšením. Jejich délky jsou od 25 do 2800 m. Nejrychlejší závodník a závodnice obdrží pohár.