V letošním roce se závod uskuteční v neděli 7. prosince. V minulých ročnících proběhlo cílem závodu bezmála čtyřiadvacet tisíc běžců, od těch nejmladších „mlíčňáků“ až po důstojné kmety veterány. Právě tímto věkově širokým startovním polem je jičínský závod jedinečný. Navíc svým každoročním, nikdy nepřerušeným konáním je podle statistiků třetím nejstarším nonstop konaným během po Běchovicích a Velké Kunratické.

Pro letošní rok připravili pořadatelé jednu novinku, kterou je závod jičínských školek a základní škol. Vítězná školka a základní škola s největším počtem startujících žáků získá jako odměnu poukaz na nákup sportovního zboží.

Start závodu nejmenších „mlíčňáků“ začíná v neděli od deseti hodin. Intervalové starty starších závodníků jsou na pořadu o hodinu později. Zájemci se mohou přihlásit předem na adrese sindelarp@seznam.cz nebo v sobotu 6. prosince na 4. ZŠ v Jičíně (pod nemocnicí) v době od 16 do 17 hodin. Poslední možností je pak přihláška v neděli přímo na Bradech od půl deváté do deseti hodin.

Pořadatelé zvou sportumilovnou veřejnost na start závodu. Navíc letos čeká na Bradech na účastníky závodu a jejich doprovod nová naučná stezka zakončená nádherným panoramatickým pohledem do širokého okolí. (peš)