Jezdci z různých míst republiky absolvovali v rámci distančního dostihu s názvem Podzvičinskou stezkou trasy od 20 do 60 km podle zařazení do jednotlivých kategorií. Trať vedoucí po zajímavých místech podhůří Krkonoš byla pro koně náročná především vzhledem k poměrně značnému převýšení 1000 m/n.m., ale jinak se jelo po polních a lesních cestách nebo loukách, takže povrch trasy byl pro koně příjemný.

Jezdci si kromě drobných dárků, věcných i peněžitých cen odnesli také zážitek z malebné krajiny. Startovalo se u poutního kostela na Byšičkách, kde podle pověsti stávala vesnice, jejíž hříšní obyvatelé se propadli do pekel. Dále se účastníci endurance podívali do obce Kal, kde je památkově chráněná stará kovárna, a pokochali se i pohledem na Zvičinu a hrad Pecku.

Vytrvalostní závody připravil tým Terezy Kopské, která po skončení celého klání poděkovala všem spolupracovníkům a zejména dobrovolným hasičům: „Organizace závodu, který je závislý na práci dobrovolníků, skutečně prověří charaktery lidí. Pomohli nakonec skutečně jen ti, na jejichž slovo se člověk může spolehnout.“