I tentokrát jsou zařazené do Českého poháru v tomto sportu.

Jak nám sdělil jeden z aktivních zimních plavců novopacké Karavany, MUDr. Jiří Fink, přestávka v posledních letech v této tradiční zimní soutěži na Pardoubku byla zapříčiněna nedostatkem nutného zázemí vlivem zbourání bývalého stejnojmenného penzionu. „Letos se nám za podpory Městského úřadu Lázně Bělohrad podařilo vypůjčit od firmy Lami velký stan s horkovzdušným vytápěním, a tak můžeme uspořádat již 14. ročník „Ledové lázně na Pardoubku “, řekl Jiří Fink.

Sobotní program začíná ve 12.30 hod., kdy odstartují soutěžící ve stojaté vodě rybníku na 100, 250, 500 a 750 m, při čemž tratě od 200 m jsou soutěžní a započítávají se do Českého poháru zimního plavání jednotlivců i družstev. Prezentace je od 11 do 12 hodin ve stanu v místě startu.

Poslední závod

Posledního závodu Poháru zimního plavání v Olomouci se zúčastnili dva nejčastější soutěžící zimní plavci z novopacké Karavany, bělohradští otužilci, Jiří Fink, který na nejdelší trati 750 m skončil na 32. místě v čase 11:09 min., získal tak 135 bodů, a Oldřich Ducháček časem 12:06 min. skončil 45. (83 bodů).

Tito dva soutěžící jsou z novopacké Karavany nejúspěšnější i v celkovém pořadí Českého poháru. Po posledním závodu v Olomouci se Jiří Fink posunul ve své kategorii do 39 let se ziskem 1341 bodů na 4. místo. Oldřich Ducháček je v kategorii 50 – 59 let s 802 body osmý.

Družstvo Nové Paky figuruje mezi jedenatřiceti týmy na devátém místě, když má na svém kontě 2663 body. Novopackým zimním plavcům dává sobotní závod v bělohradském Pardoubku šanci na zisk dalších bodů. Míla Pour