Start i cíl byly umístěny v krásné lokalitě Byšiček. Pro jezdce byl připraven dvacetikilometrový okruh vedený přes Vřesník, Kal a okolo Krkonošské vyhlídky zpět na Byšičky. Romantická trasa vedla především po polních a lesních měkkých cestách s úctyhodným převýšením přes tisíc metrů.

Tento okruh jezdci absolvovali jednou, dvakrát, a šest nejzdatnějších třikrát. Nejvíce jezdců se zúčastnilo trasy na 40 km, absolvovali tedy dva okruhy vedené krásnou zvlněnou, až kopcovitou krajinou. Byla to právě trasa, kterou závodníci, jezdící i do zahraničí, velmi oceňovali. Pro jezdce se nabízely krásné výhledy a v poledních hodinách zase uvítali stín při průjezdu lesními úseky.

Průměrná rychlost těch nejlepších činila přes 14 km za hodinu. To je podle odborníků v členitém terénu velmi dobrý čas. Pořadatele potěšila silná účast čtyřiceti jezdců, z nichž nejvzdálenější přijel až z jižních Čech, z Horní Stropnice. Věřme, že na 2. ročník tohoto zajímavého dostihu se přijde podívat a zatleskat těm nejlepším ještě větší počet diváků. Lubomír Hoška